PARTNER PORTALU
  • BGK

Na rozbudowę szpitala w Jarosławiu zostanie przeznaczone 22 mln zł

  • PAP/jk    8 kwietnia 2017 - 10:23

Niemal 22 mln zł kosztować będzie rozbudowa szpitala - Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu (Podkarpackie).
• Jak podkreślił dyrektor placówki Stanisław Krasny, inwestycja pozwoli szpitalowi "wyjść z XIX wieku, przeskakując wiek XX, do XXI wieku".

• Dodał, że modernizacja będzie polegała na adaptacji czterokondygnacyjnego budynku administracyjnego o pow. 800 m kw., który od lat jest nieużywany.

• W ramach inwestycji wybudowane zostanie również lądowisko dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Po jego modernizacji na parterze znajdą się centralna sterylizatornia, apteka szpitalna oraz pomieszczenia techniczne. Na pierwszym piętrze będzie zlokalizowany odcinek ginekologiczny oddziału ginekologiczno-położniczego z 24 łóżkami w salach jedno- lub dwułóżkowych.

Na drugim piętrze będzie odcinek położniczy tego oddziału i oddział neonatologiczny oraz dwie sale porodowe z trzema łóżkami porodowymi każda. Na trzecim piętrze zostanie usytuowany blok operacyjny z czterema salami operacyjnymi.

Na dachu budynku powstanie lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które będzie mogło przyjmować transporty całodobowo. Zostanie wybudowany łącznik z pozostałymi częściami szpitala. Zdaniem starosty jarosławskiego Tadeusza Chrzana, lądowisko jest pierwszym elementem kolejnej inwestycji - czyli powstania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Koszt inwestycji wyniesie prawie 22 mln zł. Pieniądze pochodzą z budżetów szpitala i powiatu. Został złożony wniosek do samorządu województwa o dofinansowanie inwestycji na kwotę 10 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego. Nie zapadła jeszcze decyzja w tej sprawie.

Umowa z wykonawcą przebudowy, firmą Erbud, została już podpisana. Firma ma 10 miesięcy na wykonanie inwestycji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.