PARTNER PORTALU
 • BGK

Nadchodzi kolejna bitwa o leki

 • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    23 lutego 2012 - 06:41
Nadchodzi kolejna bitwa o leki

Po dwóch miesiącach od wejścia w życie nowej ustawy refundacyjnej nastroje wśród lekarzy zamiast się uspokajać, coraz bardziej się radykalizują. Rozważają nowy protest receptowy.
W piątek rozpoczyna się Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Lekarzy, który może podjąć decyzje o proteście – pisze „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Lekarze kwestionują nowe recepty

Naczelna Rada Lekarska już zapowiedziała, że będzie namawiać lekarzy do wymawiania umów z NFZ na wypisywanie refundowanych recept. Związki rozważają, czy w ogóle nie przepisywać wszystkich recept na 100 proc. odpłatności. Akcja mogłaby ruszyć w lipcu.

W taki scenariusz nie wierzy resort zdrowia – informuje „Rzeczpospolita”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Pacjent, 2012-02-23 12:19:17

  Cały system jest zły, tylko jakimś dziwnym trafem to lekarze najlepiej na nim wychodzą. Nie chcą zmian bo kazda proba uporzadkowania systemu ograniczy ich zyski. Niech rząd w końcu zacznie podawać konkretne przykłady wystepujących w systemie patologii, bo Polacy sobie z tego nie zdają sprawy. Równoc...ześnie należy proponować sposoby likwidacji tych patologii. Wówczas jak społeczeństwo będzie widziało że nowy przepis nie ma służyć tylko temu aby komuś przywalić, tylko rozwiązać konkretną patologię, to wówczas pomysły rządzących będą akceptowane. Tak czy inaczej lekarze zawsze będą przeciwni zmianom, które ograniczają ich pokrętne praktyki.  rozwiń
 • Czarnoka, 2012-02-23 10:09:34

  nieustanna bitwa o leki. Kto to widział?
 • Rumba, 2012-02-23 09:37:44

  Na moją chorobe jest TYLKO JEDEN LEK ! Mam znowu sie bić?Ile jeszcze zafundują nam bitew?