PARTNER PORTALU
  • BGK

Najnowsza aparatura medyczna dzięki RPO

  • KB    12 marca 2010 - 09:53

Szpital Wojewódzki we Włocławku będzie mógł pochwalić się najnowszą aparaturą medyczną. W ramach współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego zakupu nabyto diagnostyczny „mercedes” – tomograf wielorzędowy.
15 marca urządzenie przyjedzie do Włocławka. Pierwsi pacjenci skorzystają z tomografu w kwietniu.

- Tomograf wielorzędowy jest jednym z najbardziej wartościowych sprzętów diagnostycznych. Inwestycja w rozwój infrastruktury ochrony zdrowia i pomocy społecznej to jeden z priorytetów naszego województwa, dlatego cieszymy się, że kolejne uruchomione w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego miliony posłużą do tego, by nowoczesne procedury ratujące zdrowie i życie były bardziej dostępne dla mieszkańców Włocławka – powiedział marszałek województwa Piotr Całbecki.

Jest to najdroższy spośród ponad setki sprzętów i aparatur niezbędnych w diagnozowaniu i leczeniu stanów nagłych, które za blisko 7 milionów złotych sukcesywnie zakupywane są dla szpitala dzięki tej dotacji.

Wsparcie dla włocławskiego szpitala (6 768 400 zł) jest jak dotąd największym dofinansowaniem z RPO WK-P w ramach rozwoju infrastruktury ochrony zdrowia. Na zakup tomografu przeznaczono blisko 4 miliony złotych.

Przetarg na kupno urządzenia wygrała firma TMS oferując aparat firmy Toshiba. Tomograf będzie mieścił się w nowopowstałej części budynku przy Zakładzie Radiologicznym, w której zakończono prace mające na celu przygotowanie pomieszczeń na potrzeby urządzenia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.