PARTNER PORTALU
  • BGK

Najnowszy sprzęt dla szczecińskiego szpitala wojewódzkiego

  • pap    20 sierpnia 2014 - 07:19

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie powstanie Centrum Diagnostyki Obrazowej; dzięki pieniądzom m.in. z Unii Europejskiej placówka wzbogaci się o najnowocześniejszą aparaturę diagnostyczną, w tym tomograf komputerowy czy aparaty USG najnowszej generacji.




Umowę o dofinansowanie projektu ze środków unijnych w wysokości ponad 9 mln zł podpisali we wtorek przedstawiciele zarządu województwa zachodniopomorskiego z dyrektorem placówki. Cała inwestycja ma kosztować ponad 12 mln zł.

Centrum ma zacząć działać w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Czytaj też: Polskie szpitale coraz nowocześniejsze

Jak podkreślił marszałek woj. zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz łączna wartość inwestycji w regionalną opiekę zdrowotną, które zrealizowano dzięki wsparciu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego to prawie 300 mln zł. "To pozwala nam bez żadnego wstydu porównywać nasze jednostki ze szpitalami, które możemy obserwować na Zachodzie" - zaznaczył.

Dzięki pieniądzom z RPO, szpital będzie mógł zakupić np. fibroskan, pierwsze takie urządzenie w regionie, który pozwoli badać stopień zwapnienia wątroby unikając biopsji
- powiedział dyrektor szpitala Mariusz Pietrzak.

Jak dodał, tomograf komputerowy, który znajdzie się w centrum, będzie najnowocześniejszym sprzętem.

Przed miesiącem w szpitalu oddano do użytku Centrum Zabiegowe warte blisko 48 mln zł.
Znalazły się m.in. oddziały: anestezjologii, intensywnej terapii i zatruć, chorób wewnętrznych i diabetologii, chirurgii ogólnej, naczyniowej i transplantacyjnej, neurochirurgii i neurotraumatologii, chorób zakaźnych, hepatologii i transplantacji wątroby oraz urologii. Unijne wsparcie tej inwestycji to ponad 26 mln zł

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.