Najstarszy szpital psychiatryczny w Polsce stawia na monitoring

Najdłużej działający szpital psychiatryczny w Polsce wprowadza zmiany na oddziałach i w najstarszym szpitalnym budynku.
Najstarszy szpital psychiatryczny w Polsce stawia na monitoring
(fot. Rynek Zdrowia)

Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. dr Józefa Bednarza w Świeciu (Kujawsko-Pomorskie) szykuje się do obchodów 160. rocznicy powstania.

Jak wyjaśnia Sławomir Biedrzycki, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa, szpital stawia na monitoring. Docelowo chce mieć go we wszystkich pomieszczeniach. Dotychczas udało się zainstalować go na sześciu z piętnastu oddziałów.

Monitoring mógł zapobiec tragedii

Jak podaje Gazeta Pomorska monitoring działa już w oddziale, w którym w grudniu ubiegłego roku 23-letni chory zabił drugiego pacjenta. Właśnie po tym zdarzeniu dyrekcja zdecydowała, że monitoring w szpitalu psychiatrycznym jest niezbędny. Jak na razie w szpitalu zwiększono obsadę na dyżurach dziennych do trzech osób.

Trwa także remont szpitalnej kuchni, która mieści się w jednym z najładniejszych budynków zabytkowej lecznicy. Ma być oddana do użytku w tym roku. Zgodnie z założeniami, kuchnia będzie pracować pełną parą i świadczyć usługi także na zewnątrz, m.in. dla Nowego Szpitala w Świeciu.

Personel przygotowuje się też do jubileuszowych uroczystości, które mają się odbyć jesienią. To ma być cykl wydarzeń ważnych dla całego miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

a kto wie napewno, ze ten zabity to byl pacjent psychiatryczny? - a kto wie napewno, ze to chory psychicznie zabil denata! ? - a kto wie czy trojka "obsady" monitoringu zdarzy przed zabiciem nastepnego denata , zeby temu zapobiec? a czy zabytkowy chory psychicznie jest inny od chorego psy...chicznie nowoczesnego? tyle pytan i zadnych konkretnych odpowiedzi byc nie moze! a jesli produkuje sie opornych i przeciwstawiajacych sie naszym politykom i urzednikom pseudo chorych psychicznie, to niejeden z bezsilnosci pozabija jak go zamkniecie w takich przybytkach! POmyslec nalezy, jak zyc zgodnie z prawem i moralnosci oraz sprawiedliwoscia spoleczna - moze mozna by wielu takim jak i innym katastrofom zapobiec? rozwiń

EWA, 2015-06-24 14:20:02 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE