Największa inwestycja Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie

Najważniejsza inwestycja w blisko 70-letniej historii Zespolonego Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie - Centrum Zabiegowe warte blisko 48 milionów złotych - oficjalnie oddana do użytku.
Największa inwestycja Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie

W poniedziałek, 14 lipca br., w budynku L przy ulicy Arkońskiej została przecięta symboliczna wstęga. W uroczystości udział wzięli m.in.: marszałek województwa Olgierda Geblewicza, członek Zarządu Województwa Anna Mieczkowska, dyrektor placówki Mariusz Pietrzak i poseł Marek Hok.

Nowo powstałe Centrum Zabiegowe gwarantuje najwyższy poziom usług i świadczeń medycznych w zakresie: anestezjologii, intensywnej terapii i zatruć, chorób wewnętrznych i diabetologii, chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej i transplantacyjnej, neurochirurgii i neurotraumatologii, chorób zakaźnych, hepatologii i transplantacji wątroby, urologii.

- Przestrzeń medyczna i lekarska to coś niezwykle szczególnego. Do kadry lekarskiej, jako samorząd województwa, mamy pełne zaufanie. To w czym możemy pomóc i za to ponosimy odpowiedzialność to infrastruktura medyczna. Wprawdzie sprzęt nie leczy, ale wydatnie pomaga w p4rocesie leczenia i się właśnie dzieje. Ochrona zdrowia, obok spraw gospodarczych była i jest priorytetem dla działań Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Od początku kadencji pragnęliśmy najpierw ustabilizować sprawy finansowe marszałkowskich szpitali, a teraz realizujemy konsekwentnie postawione przed nami wyzwania inwestycyjne - podkreślił marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Czytaj też: Stępień: Jakość życia i zdrowie mieszkańców to priorytety

W Centrum znajduje się także Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz Zintegrowany Blok Operacyjny (8 sal operacyjnych!). Do dyspozycji wszystkich specjalności medycznych jest również nowoczesne Centrum Diagnostyczne. Z zaplecza łóżkowego Centrum może jednorazowo korzystać 220 pacjentów.

- Jestem dumny widząc taki oto finał trwającej blisko pięć lat inwestycji. Udało się to dzięki współpracy dyrekcji palcówki i władz samorządu województwa. Wielkie inwestycje medyczne i infrastrukturalne to jednak nie tylko ten podległy marszałkowi szpitalu. Ogromne zmiany nastąpiły w innych wojewódzkich placówkach: w Koszalinie czy Kołobrzegu. To przede wszystkim efekty restrukturyzacji szpitali, dobrego gospodarowania środkami i umiejętnego pozyskiwania środków unijnych - zapewniał poseł na Sejm RP Marek Hok.

Nowy obiekt na Arkońskiej kosztował 47 780 649 złotych. Jego realizacja była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Unijne wsparcie wyniosło 26 265 386 złotych. W powstaniu Centrum partycypowało też Województwo Zachodniopomorskie z własnych środków budżetowych.

- To wielki dzień dla mnie i całego personelu szpitala. Nowe centrum zabiegowe otwiera przed nami morze perspektyw medycznych dla nas i naszych pacjentów. Stajemy się liderem w kwestii lecznictwa i usprzętowienia wśród placówek medycznych podległych samorządowi województwa. To wszystko dzięki wsparciu Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego i dofinansowaniu unijnemu. Szpital to nie biznes, to miejsce, gdzie potrzebujący ma otrzymać pomoc, a kadra medyczna spełniać swoje medyczne marzenia - zaznaczył dyrektor szpitala Mariusz Pietrzak.

Teraz przed placówką przy Arkońskiej kolejne wyzwania inwestycyjne, m.in. lądowisko dla helikopterów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE