PARTNER PORTALU
  • BGK

Największa inwestycja Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie

  • bad    15 lipca 2014 - 17:43
Największa inwestycja Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie

Najważniejsza inwestycja w blisko 70-letniej historii Zespolonego Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie - Centrum Zabiegowe warte blisko 48 milionów złotych - oficjalnie oddana do użytku.
W poniedziałek, 14 lipca br., w budynku L przy ulicy Arkońskiej została przecięta symboliczna wstęga. W uroczystości udział wzięli m.in.: marszałek województwa Olgierda Geblewicza, członek Zarządu Województwa Anna Mieczkowska, dyrektor placówki Mariusz Pietrzak i poseł Marek Hok.

Nowo powstałe Centrum Zabiegowe gwarantuje najwyższy poziom usług i świadczeń medycznych w zakresie: anestezjologii, intensywnej terapii i zatruć, chorób wewnętrznych i diabetologii, chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej i transplantacyjnej, neurochirurgii i neurotraumatologii, chorób zakaźnych, hepatologii i transplantacji wątroby, urologii.

- Przestrzeń medyczna i lekarska to coś niezwykle szczególnego. Do kadry lekarskiej, jako samorząd województwa, mamy pełne zaufanie. To w czym możemy pomóc i za to ponosimy odpowiedzialność to infrastruktura medyczna. Wprawdzie sprzęt nie leczy, ale wydatnie pomaga w p4rocesie leczenia i się właśnie dzieje. Ochrona zdrowia, obok spraw gospodarczych była i jest priorytetem dla działań Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Od początku kadencji pragnęliśmy najpierw ustabilizować sprawy finansowe marszałkowskich szpitali, a teraz realizujemy konsekwentnie postawione przed nami wyzwania inwestycyjne - podkreślił marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Czytaj też: Stępień: Jakość życia i zdrowie mieszkańców to priorytety

W Centrum znajduje się także Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz Zintegrowany Blok Operacyjny (8 sal operacyjnych!). Do dyspozycji wszystkich specjalności medycznych jest również nowoczesne Centrum Diagnostyczne. Z zaplecza łóżkowego Centrum może jednorazowo korzystać 220 pacjentów.

- Jestem dumny widząc taki oto finał trwającej blisko pięć lat inwestycji. Udało się to dzięki współpracy dyrekcji palcówki i władz samorządu województwa. Wielkie inwestycje medyczne i infrastrukturalne to jednak nie tylko ten podległy marszałkowi szpitalu. Ogromne zmiany nastąpiły w innych wojewódzkich placówkach: w Koszalinie czy Kołobrzegu. To przede wszystkim efekty restrukturyzacji szpitali, dobrego gospodarowania środkami i umiejętnego pozyskiwania środków unijnych - zapewniał poseł na Sejm RP Marek Hok.

Nowy obiekt na Arkońskiej kosztował 47 780 649 złotych. Jego realizacja była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Unijne wsparcie wyniosło 26 265 386 złotych. W powstaniu Centrum partycypowało też Województwo Zachodniopomorskie z własnych środków budżetowych.

- To wielki dzień dla mnie i całego personelu szpitala. Nowe centrum zabiegowe otwiera przed nami morze perspektyw medycznych dla nas i naszych pacjentów. Stajemy się liderem w kwestii lecznictwa i usprzętowienia wśród placówek medycznych podległych samorządowi województwa. To wszystko dzięki wsparciu Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego i dofinansowaniu unijnemu. Szpital to nie biznes, to miejsce, gdzie potrzebujący ma otrzymać pomoc, a kadra medyczna spełniać swoje medyczne marzenia - zaznaczył dyrektor szpitala Mariusz Pietrzak.

Teraz przed placówką przy Arkońskiej kolejne wyzwania inwestycyjne, m.in. lądowisko dla helikopterów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.