PARTNER PORTALU
  • BGK

Negocjacje w konińskim szpitalu zawieszone

  • PAP    24 marca 2012 - 14:01

W piątek wieczorem (23 marca) zakończyły się negocjacje z protestującymi pracownikami Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie. Nie przyniosły one żadnego rezultatu i w związku z tym zostaną wznowione w poniedziałek - poinformował rzecznik szpitala.
Jak poinformował rzecznik szpitala Leszek Czajor, na początku negocjacji strony ustaliły, że do czasu zawarcia ewentualnego porozumienia nie będą udzielać prasie żadnych informacji na temat ich przebiegu.

- Dyrektor szpitala nie przekazywał mediom informacji o ich przebiegu i ustępstw, do których zgłosił gotowość, mimo bardzo trudnej sytuacji finansowej szpitala - powiedział Czajor.

W czasie rozmów przedstawiciele czterech szpitalnych związków zawodowych pikietowali budynek lecznicy.

Mamy dość dyskusji o zarządzaniu tym szpitalem, o problemach finansowych, o długach. O wszystkim doskonale wiemy od kilku lat, śledzimy tę sytuację na bieżąco. Domagamy się, żeby poniedziałek był w końcu rzeczywiście dniem negocjacji płacowych - mówili protestujący.

Czytaj też. To najdłuższy strajk pielęgniarek od lat

Strajk trwa od 20 lutego, a głodówka części protestujących od 1 marca. Pracownicy szpitala początkowo domagali się 600 zł podwyżki. Obecnie nie podają już konkretnych kwot, żądają prawnych deklaracji, że wynagrodzenia wzrosną.

W szpitalu nie są wykonywane zabiegi planowe, tylko operacje ratujące życie Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Teresa, 2012-03-25 23:09:44

    JESZCZE NADEJDĄ PIĘKNE DNI...