PARTNER PORTALU
  • BGK

Negocjacje ws. prywatyzacji Horyńca jeszcze potrwają

  • PAP    22 stycznia 2013 - 17:14
Negocjacje ws. prywatyzacji Horyńca jeszcze potrwają

Ministerstwo Skarbu Państwa do końca stycznia br. wydłużyło czas na negocjacje w procesie prywatyzacji Uzdrowiska Horyniec w Horyńcu Zdroju (Podkarpackie) - poinformował resort we wtorek w komunikacie.
Podmiot, który uzyskał wyłączność na negocjacje, to konsorcjum firm: Specjalistyczny Gabinet Reumatologiczny Lekarz Medycyny Beata Bogusz-Dukacz z siedzibą w Horyńcu Zdroju i Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Dukat Witold Dukacz z Lubaczowa (Podkarpackie). Spółki zostały wybrane po analizie oferty wiążącej, którą wspólnie złożyły.

Czytaj też:  Nie pozwolę na sprzedaż majątku za bezcen

MSP, które ma 100 proc. udziałów w uzdrowisku, chce sprzedać prawie 90 proc. Jak zaznaczył resort w ogłoszeniu o przetargu, przedmiotem negocjacji z przyszłym inwestorem, oprócz ceny za zbywany pakiet udziałów, będą także m.in. zobowiązania inwestycyjne.

Przejęciem uzdrowiska w Horyńcu zainteresowany jest samorząd województwa podkarpackiego. W sierpniu sejmik przyjął w tej sprawie uchwałę intencyjną.

MSP poinformowało kilka tygodni temu, że ewentualna możliwość komunalizacji spółek uzdrowiskowych, które są już w procesie prywatyzacji, jest możliwa "jedynie w przypadku niewynegocjowania z potencjalnym inwestorem satysfakcjonujących warunków sprzedaży akcji spółek i zamknięcia prowadzonych procesów prywatyzacji spółek bez rozstrzygnięcia".

Uzdrowisko w Horyńcu Zdroju świadczy usługi lecznicze związane z wykorzystaniem m.in. borowiny i wody siarczkowo-siarkowodorowej. Spółka zajmuje się też leczeniem chorób narządu ruchu i reumatycznych. Przedsiębiorstwo jest również producentem naturalnej wody źródlanej "Hetmańska".

Z usług leczniczych spółki korzystają m.in. kuracjusze z Narodowego Funduszu Zdrowia, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a także klienci komercyjni z kraju i zagranicy. Uzdrowisko prowadzi usługi lecznicze w trzech obiektach: "Dom Zdrojowy", "Jawor" oraz "Modrzew". Spółka zatrudnia ponad 100 osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.