PARTNER PORTALU
  • BGK

Negocjacje ws. prywatyzacji Uzdrowiska Horyniec

  • PAP    1 lutego 2013 - 16:59
Negocjacje ws. prywatyzacji Uzdrowiska Horyniec

Ministerstwo Skarbu Państwa będzie prowadzić negocjacje równoległe przy prywatyzacji Uzdrowiska Horyniec w Horyńcu Zdroju (Podkarpackie) z dwoma podmiotami - poinformował PAP w piątek Wojciech Konefał z biura prasowego MSP.
Podmioty, z którymi MSP będzie prowadziło negocjacje to konsorcjum firm: Specjalistyczny Gabinet Reumatologiczny Lekarz Medycyny Beata Bogusz-Dukacz z siedzibą w Horyńcu Zdroju i Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Dukat Witold Dukacz z Lubaczowa (Podkarpackie) oraz spółka Eskulap G. Czarnecki z siedzibą w miejscowości Rachanie.

Resort do końca stycznia prowadził negocjacje wyłącznie z tym pierwszym podmiotem, ale nie przyniosły one rezultatu. Jak wyjaśnił Konefał, dlatego dopuszczono do negocjacji spółkę, która na wcześniejszym etapie procesu prywatyzacyjnego również złożyła ofertę kupna uzdrowiska.

Czytaj też:  Nie pozwolę na sprzedaż majątku za bezcen

MSP, które ma 100 proc. udziałów w uzdrowisku, chce sprzedać prawie 90 proc. Jak zaznaczył resort w ogłoszeniu o przetargu, przedmiotem negocjacji z przyszłym inwestorem, oprócz ceny za zbywany pakiet udziałów, będą także m.in. zobowiązania inwestycyjne.

Przejęciem uzdrowiska w Horyńcu zainteresowany jest samorząd województwa podkarpackiego. We wtorek samorząd stał się właścicielem uzdrowiska w Rymanowie Zdroju. Jednak ewentualna możliwość komunalizacji uzdrowiska w Horyńcu jest możliwa jedynie w przypadku niewynegocjowania z potencjalnym inwestorem satysfakcjonujących warunków sprzedaży akcji i zamknięcia prowadzonego procesu prywatyzacji spółki bez rozstrzygnięcia.

Uzdrowisko w Horyńcu Zdroju świadczy usługi lecznicze związane z wykorzystaniem m.in. borowiny i wody siarczkowo-siarkowodorowej. Spółka zajmuje się też leczeniem chorób narządu ruchu i reumatycznych. Przedsiębiorstwo jest również producentem naturalnej wody źródlanej "Hetmańska".

Z usług leczniczych spółki korzystają m.in. kuracjusze z Narodowego Funduszu Zdrowia, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a także klienci komercyjni z kraju i zagranicy. Uzdrowisko prowadzi usługi lecznicze w trzech obiektach: "Dom Zdrojowy", "Jawor" oraz "Modrzew". Spółka zatrudnia ponad 100 osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.