PARTNER PORTALU
  • BGK

NFZ opracował informator dla pacjentów

  • PAP    6 marca 2012 - 14:02

Informacje o świadczeniach medycznych, listach oczekujących, receptach i lekach refundowanych – można znaleźć w „Vademecum 2012”, które opublikował Narodowy Fundusz Zdrowia.
„Vademecum 2012 to przewodnik po systemie świadczeń opieki zdrowotnej, finansowanych ze środków publicznych, skierowany przede wszystkim do pacjentów, ale także do pracowników placówek medycznych” – powiedział rzecznik NFZ Andrzej Troszyński.

Dodał, że w najnowszym wydaniu vademecum zaktualizowane zostały informacje dotyczące: potwierdzania prawa do świadczeń, odpłatności za świadczenia, skierowania na leczenie specjalistyczne, list oczekujących na świadczenia, stawki za udostępnienie dokumentacji medycznej, rehabilitacji, opieki psychiatrycznej, pielęgniarskiej opieki długoterminowej, lecznictwa uzdrowiskowego, recept i leków refundowanych, oznakowania aptek, które zawarły umowę z NFZ.

W przypadku wprowadzania nowych przepisów lub ich zmiany vademecum będzie aktualizowane na bieżąco.

Vademecum zawiera umieszczone w sposób uporządkowany podstawowe informacje o prawach pacjenta i obowiązkach świadczeniodawców, o skierowaniach i listach oczekujących, a także o podstawowej opiece zdrowotnej, ambulatoryjnej opiece specjalistycznej, leczeniu szpitalnym, receptach oraz lekach. Jest w nim spis adresów i numerów telefonów informacyjnych do oddziałów NFZ oraz Rzecznika Praw Pacjenta.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.