PARTNER PORTALU
  • BGK

NFZ pożałował 6 tys. złotych

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Polski    1 czerwca 2013 - 08:36
NFZ pożałował 6 tys. złotych

Klub byłych więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego K.L. Auschwitz-Birkenau wystąpił do NFZ i zarządu woj. małopolskiego o wsparcie w wysokości 6 tys. złotych miesięcznie. Otrzymał odmowne odpowiedzi.
Niektórzy przeżyli piekło niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Dziś ojczyzny „nie stać", by mogli leczyć się w godnych warunkach, alarmuje „Dziennik Polski".

Klub byłych więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego K.L. Auschwitz-Birkenau wystąpił do Narodowego Funduszu Zdrowia i Zarządu Województwa Małopolskiego z prośbą o wsparcie w wysokości 6 tys. złotych miesięcznie. I od jednej i od drugiej instytucji otrzymał odmowne odpowiedzi. Byli więźniowie są rozgoryczeni.

Gdyby pieniądze trafiły do krakowskiej przychodni Pro vita et spe - jedynej w Polsce placówki wyspecjalizowanej w leczeniu ofiar wojny - mogłaby znowu zatrudnić urologa i chirurga (zwolnionych z powodu niskiego kontraktu).

Od samorządu województwa związek oczekiwał też pomocy w niezbędnym remoncie przychodni.

Przychodnia Pro vita et spe powstała dzięki dotacjom niemieckich i żydowskich organizacji pozarządowych. Większość z nich nadal wspiera placówkę finansowo.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • MM, 2013-06-03 12:06:07

    To jest bezduszność na najwyższym poziomie. Jestem ciekaw; czy decydenci też by tak postąpili, jakby, dotyczyło to ich lub ich najbliższych?
  • obywatel starej daty, 2013-06-03 08:52:00

    Myślę, że rację mają ci którzy mówią, że "kundlejemy". Dokąd dojdziemy? Strach uruchamiać wyobraźnię !