PARTNER PORTALU
  • BGK

NFZ zmienił decyzję: przychodnie zostają

  • PAP    1 lipca 2010 - 16:22
NFZ zmienił decyzję: przychodnie zostają

Ponad 200 poradni, z którymi NFZ nie przedłużył umowy na świadczenie usług od 1 lipca, może nadal przyjmować pacjentów. Fundusz zmienił swoją decyzję;
Zgodnie z nowymi zasadami konkursu, ok. 10 proc. pomorskich poradni miało przestać przyjmować chorych.

Dyrektor ds. medycznych pomorskiego NFZ, Barbara Kawińska, zapewniła w czwartek, że wszystkie poradnie mogą pracować tak jak dotychczas. - Z odrzuconymi wcześniej poradniami zostaną podpisane aneksy do starych umów i jeszcze dziś zostanie ogłoszone postępowanie uzupełniające dla niektórych placówek - podkreśliła.

Rzecznik prasowy gdańskiego oddziału NFZ mówił wcześniej, że pomorskie jako pierwsze i jedyne województwo w kraju przeprowadziło konkurs na poradnie specjalistyczne według nowych zasad. - O powodzeniu poradni w konkursie w 70 proc. decydowała fachowość pracujących specjalistów i jakość sprzętu; pozostałe 30 proc. to proponowana cena usług - dodał.

Poradnie, które nie otrzymały kontraktu, odwołały się od decyzji NFZ. W wyniku konkursu kontrakty straciły np. jedyna poradnia onkologiczna w Miastku, jedyna poradnia hematologiczna w Słupsku czy pogotowie okulistyczne w Gdańsku.

Dyrektor Centrum Zdrowia Eter Med w Gdańsku, Andrzej Lato, poinformował w czwartek PAP, że "wszystkie dotychczasowe umowy - zgodnie z wolą Ministerstwa Zdrowia - będą aneksowane do 31 grudnia 2010 roku". Pomorski NFZ - w porozumieniu z ministerstwem i centralą NFZ - ma teraz ustalić dalsze postępowanie w zakresie specjalistycznej opieki medycznej w pomorskiem.

 

Czytaj też: O 10 proc. mniej poradni w regionie

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.