PARTNER PORTALU
  • BGK

NFZ zszokował wynikami

  • www.esosnowiec.pl (Izabela Kieliś)    24 sierpnia 2012 - 09:09
NFZ zszokował wynikami

Wbrew oczekiwaniom wielu osób, to nie dwa szpitale otrzymały świadczenia opieki lekarskiej w ramach dni wolnych od pracy i nocą na terenie Sosnowca. Decyzja NFZ w tym zakresie, o której fundusz poinformował w środę 22 sierpnia, jest co najmniej zaskakująca.
W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o dwóch konkursach ofert na świadczenie opieki lekarskiej w ramach dni wolnych od pracy i nocą na terenie Sosnowca, które ogłosił Śląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dotychczas nocną i świąteczną opiekę medyczną pacjenci z Sosnowca mieli zapewnioną w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Barbary. Jednakże jeden jej punkt nie był wystarczający, a na dodatek stwarzał ogromne utrudnienia dla mieszkańców z odległych dzielnic takich jak Maczki, Klimontów, czy Kazimierz Górniczy.

Nadzieja na poprawę sytuacji pojawiła się, gdy Zbigniew Szaleniec, zastępca prezydenta Sosnowca dotrzymał słowa danego mieszkańcom i przekonał marszałka województwa do zgody na podział Sosnowca na dwa rejony tak, aby możliwe było utworzenie dwóch punktów nocnej i świątecznej opieki medycznej.

Aż do środy niemal pewnym było, że kontraktem podzielą się miedzy sobą WSS im. św. Barbary i Szpital Miejski na Zagórzu zwłaszcza, że miasto, chcąc jak najlepiej go realizować, przygotowało do tego celu budynek byłej przychodni przy ul. Szpitalnej 1. Wyniki konkursów ogłoszonych przez NFZ przyniosły jednak ogromne zaskoczenie.

Kontrakt na 100 tys. osób otrzymał Górniczy Zespół Lecznictwa Ambulatoryjnego w Katowicach Fundacji „Unia Bracka” z siedzibą przy ul. Mysłowickiej 13. Swoje świadczenia będzie wykonywał przy ul. Dmowskiego 6a w Sosnowcu. Drugi, większy kontrakt na 150 tys. osób otrzymało Centrum Medyczne POLMED ze Starogardu Szczecińskiego.

Ten z kolei będzie wykonywał świadczenie przy ul. Modrzejowskiej 32b nad kinem Helios. Takim obrotem sprawy oburzeni są m.in. przedstawiciele Śląskiego Zarządu Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Zrzeszenia Emerytów i Rencistów, którzy mieli swój duży udział w doprowadzeniu do rozmów z marszałkiem i zgody na utworzenie dwóch punktów nocnej opieki medycznej.

<!-- pagebreak //-->×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.