PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie dołożą się do rozbudowy wadowickiego szpitala?

  • Przegląd Prasy/Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia    13 sierpnia 2013 - 11:14
Nie dołożą się do rozbudowy wadowickiego szpitala?

W poniedziałek (12 sierpnia) na spotkaniu samorządu lokalnego w Wadowicach gościł wojewoda małopolski Jerzy Miller, zaproszony przez starostę Jacka Jończyka. Tematem spotkania miała być m.in. rozbudowa szpitala powiatowego w Wadowicach. Większość samorządowców zbojkotowało jednak to spotkanie.
Funkcjonowanie szpitala w obecnym stanie jest zagrożone, co potwierdzili dyrektorzy ZOZ w Wadowicach Urszula Lasa i Witold Ponikło. Jego rozbudowa jest kwestią zasadniczą dla mieszkańców 160-tysięcznego powiatu. Jednak nikt z samorządowców nie pytał o szpital ani nie poszedł aby go zobaczyć.

Starosta Jacek Jończyk jest rozczarowany postawą wójtów i burmistrzów. Chce wierzyć, że to, iż samorządowcy nie przyszli na spotkanie, to tylko niefortunny przypadek. Czy gminy wesprą rozbudowę szpitala? Ich deklaracje w tej kwestii mają być znane w połowie września. Koszt rozbudowy to ok. 45 mln zł.

Pawilon "E" szpitala w Wadowicach (w stanie surowym) kosztował 8 mln 708 tys. zł. Teraz trzeba go wykończyć i wyposażyć. Starostwo samo nie da rady jednak sfinansować inwestycji. Konieczne jest wsparcie gmin - w planach ok. 12 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.