PARTNER PORTALU
  • BGK

NIK pozytywnie o kujawsko-pomorskich inwestycjach medycznych

  • bad    30 grudnia 2014 - 12:30
NIK pozytywnie o kujawsko-pomorskich inwestycjach medycznych
Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Bydgoszczy. Fot. kujawsko-pomorskie.pl

Najwyższa Izba Kontroli, w ramach rutynowego systemowego postępowania, badała sposób w jaki Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski sprawuje nadzór właścicielski nad spółkami zależnymi samorządu województwa, a także działalność samych spółek, szczególną uwagę poświęcając Kujawsko-Pomorskim Inwestycjom Medycznym (KPIM). Wynik jest w pełni satysfakcjonujący.
Jak zwykle w takich przypadkach, kontrolerzy NIK zajmowali się ekonomiczną zasadnością i legalnością powołania przez samorząd podmiotów prawa handlowego lub też przystąpienia do takich podmiotów, sposobem gospodarowania przez te jednostki powierzonym im majątkiem województwa, efektywnością realizacji zadań oraz systemem ich monitorowania przez struktury Urzędu Marszałkowskiego.

Czytaj też: Lekarze seniorzy. Pracują bo chcą, czy muszą?

W raporcie pokontrolnym oceniającym działalność KPIM podkreślono, że działająca non profit spółka właściwie wypełnia powierzoną jej misję prowadzenia wojewódzkiego programu modernizacji kluczowych dla regionu szpitali, realizując inwestycje polegające na rozbudowie i remontach modernizacyjnych oraz dokonując zakupów sprzętu i aparatury medycznej.

Czytaj też: Kujawsko-Pomorskie szpitale będą współpracować on-line

- NIK stosuje w swoich raportach trzystopniową skalę ocen: pozytywna, pozytywna mimo stwierdzonych nieprawidłowości, negatywna. W naszym przypadku, zarówno w ocenie mechanizmów i działań nadzoru właścicielskiego ze strony Urzędu Marszałkowskiego, jak i w ocenie KPIM, padły najwyższe noty – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

„Najwyższa Izba Kontroli ocenia pozytywnie” – to stwierdzenie otwierające oba raporty.

Działalność KPIM i marszałkowski program poprawy i unowocześnienia infrastruktury kluczowych dla województwa lecznic, czyli kujawsko-pomorski medyczny pakiet stulecia, zostały docenione już wcześniej. W październiku prezes spółki odebrał w Warszawie prestiżowe wyróżnienie Portret Polskiej Medycyny za skuteczny model finansowania przedsięwzięć w służbie zdrowia. Portrety Polskiej Medycyny przyznają, w sześciu kategoriach, portal i miesięcznik „Rynek Zdrowia”, skupiające główny nurt krajowej debaty na temat systemu, regulacji i perspektyw lecznictwa i ochrony zdrowia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.