PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa ginekologia w Szczecinie

  • PAP    17 listopada 2010 - 14:17
Nowa ginekologia w Szczecinie

Zakończono budowę najnowocześniejszego w regionie oddziału położniczo-ginekologicznego i noworodków w szpitalu w Szczecinie - Zdrojach.
Koszt inwestycji to 40 mln zł, połowa sumy pochodzi z UE. Pierwsi pacjenci powinni trafić na oddział na początku przyszłego roku. W nowo wybudowanym obiekcie mieszczą się cztery sale operacyjne, sale na 60 łóżek dla pacjentek oraz 12 łóżeczek dla noworodków. Dla kobiet planujących poród w szpitalu "Zdroje" przygotowano pokoje jedno- i dwułóżkowe, każdy z własną łazienką, wyposażone w sprzęt do mycia i pielęgnacji noworodków.

W budynku są cztery sale porodowe. Kobiety będą mogły rodzić m.in. w wodzie i na pierwszym w woj. zachodniopomorskim tzw. kole porodowym, czyli specjalistycznym łóżku umożliwiającym porody w różnych pozycjach.

Rzeczniczka szpitala Magdalena Paczkowska powiedziała w środę 17 listopada, że obecnie trwa wyposażanie obiektu, pierwsi pacjenci powinni trafić na oddział na początku przyszłego roku.

Budowę nowego budynku w szpitalu rozpoczęto już w 1997 r., ale inwestycję wstrzymano. Dzięki realizacji rozpoczętego w 2009 r. nowego projektu udało się budowę ukończyć.

Koszt inwestycji to niemal 40 mln zł. Blisko 21,4 mln zł pochodzi z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, a 10 mln zł stanowią środki przekazane z budżetu województwa zachodniopomorskiego. Pozostałą część kosztów placówka pokryła ze środków własnych.

Czytaj też:

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.