PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa izba przyjęć w Piekarach

  • PAP    9 kwietnia 2010 - 12:17

Najpóźniej na początku maja w Szpitalu Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich zostanie uruchomiona nowa izba przyjęć, zbudowana i wyposażona kosztem ok. 4 mln zł.
Dyrektor szpitala dr Bogdan Koczy, zapewnia, że całodobowa izba będzie jedną najnowocześniejszych w Polsce: - Będzie to całodobowe ambulatorium urazowo-ortopedyczne na najwyższym poziomie, gdzie stale dyżurują m.in. ortopedzi, radiolodzy, anestezjolodzy. Zapewni ona pełną obsługę pacjentów, którzy przyjeżdżają do nas z całego woj. śląskiego, nie tylko sanitarkami, ale i transportem prywatnym - powiedział dyrektor.

Piekarska "urazówka” należy do najbardziej renomowanych i obleganych szpitali specjalistycznych w Polsce. Rocznie przyjmuje ponad 8 tys. pacjentów, ok. 7,8 tys. z nich jest operowanych. Obecnie ambulatorium zaopatruje rocznie ok. 13 tys. osób po urazach narządu ruchu oraz przygotowuje do przyjęcia do szpitala ok. 2 tys. chorych w ostrych stanach urazowych i 6 tys. do planowych zabiegów.

Nową izbę przyjęć sfinansowano w dużej części z unijnych środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, przy wsparciu samorządu regionalnego. To część programu rozbudowy i dalszej modernizacji szpitala, w ramach której planowane jest m.in. stworzenie kompleksu nowych sal operacyjnych z zapleczem diagnostycznym. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.