PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa karetka dla szpitala w Stalowej Woli

  • www.sztafeta.pl (Tomasz Gotkowski)    30 września 2011 - 12:18
Nowa karetka dla szpitala w Stalowej Woli

W listopadzie Szpital Powiatowy w Stalowej Woli wzbogaci się o nową, wyposażoną w pełni w najnowszy sprzęt, karetkę reanimacyjną. Zakup takiego pojazdu to wydatek rzędu 350 tysięcy złotych.
Inwestycja będzie możliwa dzięki dofinansowaniu z urzędu wojewódzkiego w kwocie 200 tysięcy złotych. Pozostałą kwotę dołoży stalowowolskie Starostwo Powiatowe.

– To duży wydatek, ale niezbędny. Chodzi przecież o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców całego powiatu. Dzięki tej karetce, ratownicy medyczni będą mogli szybko do nich dotrzeć i udzielić pomocy. Nowa karetka jest tym bardziej potrzebna, że większość taboru jakim dysponuje szpital, jest już mocno wyeksploatowana – mówi Robert Fila, starosta powiatu stalowowolskiego.

Obecnie, najnowszym ambulansem, jakim dysponują ratownicy, jest ford transit z 2008 roku. Wszystkie pozostałe są starsze i mają 200-300 tysięcy kilometrów przebiegu. Rekordzistą jest 17-letni mercedes z przebiegiem wynoszącym 436 tysięcy kilometrów.

– Takie prawie 20-letnie auta mogą wozić warzywa na targ, a nie chorych. Ratownicy muszą mieć do dyspozycji nowoczesne i niezawodne samochody, w których można prowadzić reanimację i które szybko dowiozą pacjenta do szpitala – mówi starosta.

Warto przy okazji wspomnieć, że na terenie Szpitala Powiatowego remontowany jest obecnie podjazd dla karetek, prowadzący jednocześnie do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Prace zostaną ukończone najpóźniej do połowy października.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.