PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa lokalizacja stacji krwiodawstwa na Przystanku Woodstock

  • PAP    30 lipca 2012 - 20:29
Nowa lokalizacja stacji krwiodawstwa na Przystanku Woodstock

Dwa ambulansy z Zielonej Góry i dwa z Poznania będą pobierać krew od uczestników 18. Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie). W tym roku zmieniła się lokalizacja festiwalowej akcji krwiodawstwa.
Ambulansy do poboru krwi staną w tym roku w innym miejscu, bo teren, na którym pierwotnie miały być, należy do prywatnego właściciela, który zażądał pieniędzy za wynajem.

Rzecznik Fundacji WOŚP, Krzysztof Dobies, poinformował, że nową lokalizację wskazało miasto.

"Gdy tylko dowiedzieliśmy się o problemach, postanowiliśmy pomóc. Urząd zaproponował stacji krwiodawstwa swój teren - ten, na którym ma się odbywać turniej siatkówki plażowej. Ale on nie spełniał wymagań" - wyjaśniła w poniedziałek na konferencji prasowej rzeczniczka zarządu województwa lubuskiego, Mirosława Dulat.

Krew będzie można oddać w punkcie odległym o ok. 800 m od pola woodstockowego; dawców będą tam dowozić specjalne busiki. Uczestnicy festiwalu będą informowani na bieżąco, gdzie znajduje się punkt krwiodawstwa. W akcję włączył się Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze.

"Będziemy na miejscu informować o tym, gdzie można znaleźć punkt oddawania krwi. Oddajemy też część naszych spotów reklamowych w Radiu Zachód. Na antenie pojawią się informacje o akcji" - zapewniła Dulat.

W ubiegłym roku na Przystanku Woodstock krew oddało prawie 3 tys. dawców.

Podczas festiwalu będzie też można zmierzyć ciśnienie, poziom cukru, zaplanowano również akcje na temat transplantacji i profilaktyki HIV/AIDS.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzyki rockowej. Od dziewięciu lat impreza odbywa się w Kostrzynie nad Odrą. W tym roku zaprezentuje się ok. 60 wykonawców z Polski i zagranicy. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.