PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa rehabilitacja i centrum edukacyjne w poznańskim hospicjum

  • Gazeta Wyborcza/Rynek Seniora    5 stycznia 2015 - 18:22
Nowa rehabilitacja i centrum edukacyjne w poznańskim hospicjum
fot. shutterstock

Ponad 1,4 mln zł na rozbudowę dostanie poznańskie hospicjum Palium. Jeszcze w tym roku na parterze gmachu powstaną sale rehabilitacyjne, ośrodek psychoterapii i ośrodek edukacyjny.
Kilka dni temu Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej zdecydowało o przekazaniu 310 tys. zł na rozbudowę poznańskiego hospicjum na os. Rusa. Kolejne 0,5 mln zł dołoży miasto, a 600 tys. z funduszy UE da resort infrastruktury.

Tym razem nie przybędzie łóżek. W czerwcu br. hospicjum chce oddać do użytku nowoczesną salę do rehabilitacji pacjentów z obrzękiem limfatycznym.

Gabinety psychoterapii dla rodzin chorych staną obok sal rehabilitacyjnych.

II etap budowy zakłada budowę nowoczesnego centrum edukacji. Przez hospicjum rocznie przewija się 2 tys. studentów, lekarzy czy pielęgniarek i aż pół tysiąca wolontariuszy, którzy uczą się tu opieki nad chorymi.

Budynek Palium znajduje się na os. Rusa 25a. To jedyne tego typu miejsce w Poznaniu, które pomaga w leczeniu i opiece nad umierającymi. Na dole mieści się oddział dzienny - pacjenci przychodzą tu na terapię i rehabilitację. Na górze znajduje się oddział stacjonarny. Tu leżą najbardziej chorzy.

Wiosną 2014 r. hospicjum otworzyło nowe piętro z 13 łóżkami. Inwestycja kosztowała ponad 5 mln zł.

Pod nowym oddziałem - na parterze - powstała powierzchnia do zagospodarowania o łącznej powierzchni 280 m kw. To właśnie tu powstanie sala do rehabilitacji, sale edukacyjne i ośrodek psychoterapii.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.