PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa siedziba pogotowia w Świętochłowicach gotowa

  • PAP/aw    30 lipca 2015 - 14:12
Nowa siedziba pogotowia w Świętochłowicach gotowa
W nowym budynku pogotowia poprawią się też warunki i komfort pracy ratowników (fot.mat.pras.)

Nowy budynek - miejsce stacjonowania zespołów ratownictwa medycznego - kosztował blisko 2,5 mln zł. Inwestycja była konieczna, bo stara siedziba pogotowia nie nadawała się do użytku.
"To dla tego terenu ważna inwestycja. Zespoły ratownictwa medycznego ze Świętochłowic obsługują całe 53-tysięczne miasto, jedno z najgęściej zaludnionych w regionie. W nowym budynku poprawią się też warunki i komfort pracy naszych ratowników" - powiedział dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach Artur Borowicz.

Inwestycja ważna dla pogotowia i pacjentów

Nowy jednopiętrowy budynek o powierzchni 196 m kwadratowych jest przeznaczony dla dwóch zespołów ratownictwa medycznego, z możliwością rozszerzenia o kolejny zespół. W systemie zmianowym będą w nim pracować łącznie 24 osoby. Budynek jest klimatyzowany i monitorowany.

Budowa trwała niecały rok, została sfinansowana w całości ze środków Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Całkowity koszt, łącznie z zakupem miejskiej działki, wyniósł blisko 2,5 mln zł.

To kolejna ważna inwestycja Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego zrealizowana w ostatnim czasie. Wcześniej oddano do użytku m.in. nowy budynek stacji pogotowia ratunkowego w Gliwicach, gruntownie odremontowano miejsce stacjonowania zespołów ratownictwa medycznego oraz zintegrowaną dyspozytornię w Katowicach-Szopienicach, a także odremontowano stację pogotowia ratunkowego w Pszczynie. We wrześniu ubiegłego roku oddano do użytku nowe miejsce stacjonowania zespołów ratownictwa medycznego w Katowicach-Kostuchnie.

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach jest największą strukturą pogotowia ratunkowego w kraju. Obsługuje obszar, który zamieszkuje prawie 3 mln mieszkańców. W ramach Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne WPR w Katowicach dysponuje 85 zespołami ratownictwa medycznego, z czego 38 to zespoły specjalistyczne, a 47 - zespoły podstawowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.