PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa spalarnia w gorzowskim szpitalu

  • KB    19 maja 2010 - 11:34

19 maja odbędzie się uroczyste otwarcie zmodernizowanej Spalarni Odpadów w Zespole Szpitalnym przy ul. Jana Dekerta 1 w Gorzowie Wielkopolskim.
Modernizacja spalarni do termicznego unieszkodliwiania odpadów została w 85% dofinansowana z wojewódzkiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Prace polegały na poprawie instalacji tak, aby ilość powstających zanieczyszczeń wtórnych była jak najmniejsza, a wsad do spalania całkowicie unieszkodliwiony. Jedną z zalet jest zminimalizowanie kosztów eksploatacyjnych oraz bezściekowy system oczyszczenia spalin, który nie będzie uciążliwy dla przyszłego inwestora i eksploatatora.

Zakres modernizacji spalarni obejmował modernizację ciągu technologicznego do termicznego unieszkodliwiania odpadów, modernizację pomieszczeń do mycia i odkażania pojemników oraz remont magazynu na odpady stałe. Całkowita wartość projektu to 6 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • autoidea, 2010-05-19 14:08:18

    Po co marnowac energie przez spalanie i kosztowne instalacje oszyszczajace spaliny ? Mozna odpady zgazowac i poprawic wydajnosc energetyczna oraz zmniejszyc szkodliwosc wyziewow ze spalarni i koszty eksploatacyjne. Spalanie POWINNO BYC ZABRONIONE