PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa stacja dializ

  • slaskie.pl    11 stycznia 2011 - 08:35

Szpital nr 2 im. dr. Tadeusza Boczonia w Mysłowicach wzbogacił się o dwanaście nowoczesnych stanowisk do oczyszczania krwi z toksyn. W mieście otwarto pierwszą stację dializ dla osób cierpiących na schorzenia nerek.
Właścicielem nowej stacji jest firma Nefrolux z Siemianowic Śląskich. Inwestor podpisał kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, dzięki czemu będzie mógł świadczyć usługi medyczne nieodpłatnie. Obok stacji dializ firma prowadzić będzie też poradnię nefrologiczną, w której leczyć się będą pacjenci cierpiący na przewlekłą i ostrą niewydolność nerek.

Nowa stacja wpłynie nie tylko na poprawę warunków życia mieszkańców, ale stanie się także dodatkowym źródłem dochodów dla szpitala. Prywatny inwestor wynajmuje bowiem ponad czterysta metrów kwadratowych powierzchni szpitala, a pracownicy stacji dializ będą korzystać odpłatnie z zaplecza diagnostycznego placówki.

W uroczystości otwarcia stacji dializ wzięli udział Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska, Marszałek Województwa Śląskiego Adam Matusiewicz oraz Prezydent Mysłowic Edward Lasok.

Dotychczas pacjenci zmuszeni byli korzystać z usług stacji dializ zlokalizowanych w sąsiednich miastach, m.in. w Katowicach, Sosnowcu czy Jaworznie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.