PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa stacja obsługi technicznej lotniczego pogotowia

  • PAP    17 grudnia 2012 - 18:35
Nowa stacja obsługi technicznej lotniczego pogotowia

Śmigłowce i samoloty Lotniczego Pogotowia Ratunkowego będą remontowane i serwisowane w bazie w Goleniowie. W poniedziałek otwarto stację obsługi technicznej maszyn LPR w porcie lotniczym Szczecin-Goleniów.
Koszt budowy stacji to prawie 8 mln zł, z czego ok. 5,3 mln zł to dofinansowanie unijne. Umowę na budowę inwestycji podpisano w październiku 2011 - poinformowała rzecznika LPR Justyna Sochacka.

Oprócz hangaru wybudowano na lotnisku w Goleniowie piętrowy budynek socjalno-techniczny.

LPR ma tez swoją stację obsługi w Warszawie. Nowo otwarta ma obsługiwać zachodnią część kraju.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w latach 2010-2013 realizuje projekt współfinansowany ze środków unijnych "Budowa i remont oraz doposażenie baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego". W ramach pierwszego etapu projektu wybudowanych lub wyremontowanych oraz doposażonych zostanie 10 baz pogotowia w kraju, w tym stacja obsługi technicznej w Goleniowie. Niektóre z inwestycji, w tym bazy w Białymstoku, Łodzi, Sanoku, Suwałkach już zakończono. Prace trwają m.in. w Poznaniu i Zielonej Górze.

Drugi etap projektu to budowa baz w Gdańsku, Kielcach, Krakowie i Wrocławiu. Prace potrwają do 2013 r.

Całkowita wartość projektu to ponad 68 mln zł, z czego 85 proc. będą stanowić środki unijne, pozostałą część sfinansuje resort zdrowia.

Flota Lotniczego Pogotowia Ratunkowego to 23 śmigłowce Eurocopter EC 135 oraz dwa samoloty Piaggio P. 180 Avanti.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.