PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe centrum rehabilitacji w Gdańsku

  • Rynek Seniora    15 lipca 2015 - 12:34
Nowe centrum rehabilitacji w Gdańsku
Utworzenie Centrum Rehabilitacji Leczniczej w Gdańsku było dofinansowane przez Unię Europejską. Fot. Piotr Waniorek, PTWP

We wtorek (21 lipca) odbędzie się oficjalne otwarcie Centrum Rehabilitacji Leczniczej w Gdańsku. Całkowita wartość projektu to 7,3 mln zł.
Projekt, współfinansowany przez Unię Europejską, pn. ''Poprawa dostępności do świadczeń rehabilitacyjnych w regionie poprzez utworzenie w Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. Centrum Rehabilitacji Leczniczej wraz z Oddziałem Rehabilitacji Neurologicznej'' był realizowany w latach 2013-2015.

Przedmiotem projektu było utworzenie Centrum Rehabilitacji Leczniczej poprzez przebudowę i nadbudowę budynku kuchni i byłej pralni Szpitala św. Wojciecha. Lecznicę wyposażono w nowoczesny sprzęt do rehabilitacji, aparaturę medyczną, wyposażenie i oprogramowanie wspierające rehabilitację osób z chorobami neurologicznymi.

W okresie od lipca do września 2015 r. w CRL zostanie przeprowadzony program rehabilitacyjny, mający na celu poprawę dostępności do świadczeń rehabilitacyjnych osób z obciążeniami neurologicznymi. Planuje się, że z programu skorzysta 120-160 osób.

Cały artykuł można przeczytać tutaj. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.