PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe Miasto. Szpital powiatowy zyskał trzy nowe pracownie

  • PAP/KDS    5 lutego 2018 - 14:01
Nowe Miasto. Szpital powiatowy zyskał trzy nowe pracownie
W uroczystym otwarciu pracowni wzięli udział wicepremier Beata Szydło i marszałek Senatu Stanisław Karczewski. (fot.shutterstock.com)

Szpital powiatowy w Nowym Mieście n. Pilicą wzbogacił się o nowe pracownie USG, endoskopową oraz rentgenowską. W uroczystym otwarciu pracowni wzięli udział wicepremier Beata Szydło i marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
Była premier zaznaczyła, że to jej rząd przeznaczył środki na doposażenie małych, lokalnych szpitali takich jak ten w Nowym Mieście nad Pilicą. Przypomniała, że budżet państwa przeznaczy 6 proc. PKB na finansowanie służby zdrowia.

- Robimy to, żeby każdy zawsze otrzymał na czas pomoc, której potrzebuje - mówiła wicepremier ds. społecznych.

Karczewski dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowych pracowni przypomniał, że zawsze z sentymentem wchodzi w mury tego szpitala, w którym jako lekarz spędził 35 lat.

- Najpierw staż, potem specjalizacja, uczyłem się tutaj i pracowałem, zawsze chętnie tu wracam - mówił. Podkreślił, że dla niego i dla pracowników szpitala najważniejszą nagrodą jest wychodzący z placówki zadowolony, wyleczony pacjent.

Zaznaczył, że w szpitalu czeka jeszcze puste pomieszczenie sali operacyjnej. - Liczę, że za rok będziemy mogli spotkać się na otwarciu tej sali - dodał.

Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Joanna Czerwińska wręczyła Karczewskiemu i Szydło statuetki przyjaciół szpitala, w kształcie serca.

Każdego roku w szpitalu (SPZOZ) wykonuje się około 5 tys. hospitalizacji. Wcześniej, dzięki rządowemu wsparciu placówka otrzymała dwie karetki, które do tej pory wyjeżdżały do pacjentów ok 3,3 tys. razy.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.