PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe oblicze WOMP-u

  • BB    30 września 2011 - 20:46
Nowe oblicze WOMP-u

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kielcach zakończył realizację projektu pn. „Remont i przebudowa kondygnacji przyziemia oraz łącznika
Dziś odbyło się uroczyste oddanie do użytku nowych pomieszczeń kieleckiego WOMP-u. Projekt realizowany był w latach 2007 - 2011 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007–2013. Wartość całkowita projektu to ponad 5, 1 mln zł, w tym  dofinansowanie unijne wynosiło 60 %. Pozostałe 40% stanowiły środki z budżetu województwa świętokrzyskiego.

W ramach inwestycji zmodernizowano, przebudowano i rozbudowano pomieszczenia o łącznej powierzchni 1069 m2.  Remont kapitalny i przebudowa pomieszczeń w budynku łącznika dotyczyły pomieszczeń biurowych, schodów zewnętrznych, podjazdu dla osób niepełnosprawnych oraz elewacji. Natomiast w wyniku remontu i przebudowy kondygnacji przyziemia oprócz modernizacji istniejącego laboratorium, pracowni logopedycznej wydzielono pomieszczenia dla nowopowstałych pracowni rtg i rehabilitacji.

Efektem zrealizowanego projektu jest również kompletne wyposażenie powstałych pracowni rtg i rehabilitacji w sprzęt medyczny o najwyższym standardzie. Ponadto utworzono siedem nowych miejsc pracy oraz zwiększono liczbę pacjentów korzystających z infrastruktury WOMP w Kielcach o ok. 3700 pacjentów rocznie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.