PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe oddziały szpitalne w Chodzieży

  • BEZ    10 lutego 2010 - 10:23

Otwarto Oddział Rehabilitacji oraz Pracownie Diagnostyczne w Szpitalu Chorób Płuc i Gruźlicy w Chodzieży.
Otwarcie Oddziału Rehabilitacji  oraz Pracowni Diagnostycznych w Szpitalu w Chodzieży możliwe było dzięki modernizacji oraz zakupom wyposażenia na potrzeby oddziału i pracowni. Obecnie Oddział dysponuje 24 łóżkami, jego modernizacja odbywała się w latach 2008 – 2009.

W minionym roku została współfinansowana ze środków budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach zadań: zakup niezbędnego wyposażenia; zakup sprzętu i aparatury medycznej (zadanie realizowane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego), w tym m.in. body Pletyzmografu, stołów operacyjnych z wymiennymi blatami, defibrylatorów z kardiowersją, monitora zwiotczenia mięśni, holterów, echokardiografu, respiratorów i kardiomonitorów.

Ponadto, w latach 2008 – 2009  ze środków budżetu Województwa Wielkopolskiego zostały wymienione posadzki, m.in. w pomieszczeniach oddziału pulmonologicznego II oraz został zakupiony nowoczesny aparat cyfrowy RTG na potrzeby Pracowni Radiologii.

Przeprowadzenie inwestycji możliwe było dzięki dofinansowaniu przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w łącznej kwocie ok. 4,36 mln. zł (w tym ze środków z funduszy unijnych w wysokości 2,54 mln. zł).

Działania te znacznie poprawiły jakość wykonywanych w Szpitalu badań, umożliwiły zapewnienie większego  bezpieczeństwa pacjentów oraz wyeliminowały uciążliwe dowozy pacjentów do szpitali w Pile. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.