PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe oddziały w szczecińskim szpitalu dziecięcym

  • PAP    20 listopada 2012 - 18:00
Nowe oddziały w szczecińskim szpitalu dziecięcym

Oddziały pediatrii i neurologii oraz psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej otwarto we wtorek w przebudowanym pawilonie szpitala w Szczecinie. Placówka w dzielnicy Zdroje jest największym szpitalem dziecięcym w Zachodniopomorskiem, ma 300 łóżek dla małych pacjentów.
Oddział Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej jest jedynym tego rodzaju w regionie. Prowadzi diagnostykę i leczenie pacjentów z zaburzeniami psychicznymi, afektywnymi oraz nerwicowymi. Leczy także dzieci i młodzież z zaburzeniami zachowania, emocji i odżywiania oraz towarzyszącymi upośledzeniu umysłowemu. Prowadzona jest tam również detoksykacja pacjentów uzależnionych od środków psychoaktywnych. Oddział dysponuje 32 łóżkami, w ciągu roku przyjmuje 1,3 tys. pacjentów.

Oddział Neurologii Wieku Rozwojowego i Pediatrii jest nastawiony na diagnostykę i leczenie chorób układu nerwowego pacjentów od okresu noworodkowego do 18 roku życia. Wyremontowana placówka ma sale dla matki i dziecka, świetlicę oraz salę do fizjoterapii małego dziecka. Jest również przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na oddziale jest 30 łóżek, rocznie leczy się tam blisko 400 pacjentów.

Rozbudowująca się baza diagnostyczna szpitala; możliwość wykonania na miejscu tomografii komputerowej, obecność oddziału psychiatrii, oddziału okulistycznego, OIOM-u oraz poradni rehabilitacyjnej umożliwia kompleksową opiekę nad dziećmi z chorobami układu nerwowego.

Koszt przebudowy i wyposażenia pawilonu szpitalnego, w którym zlokalizowano oddziały, a także pierwsza część budowy tzw. łącznika między pawilonami to blisko 7 mln zł.

W Zachodniopomorskiem nie ma jeszcze dużego szpitala dziecięcego, dlatego w placówce w Zdrojach powstaje Zachodniopomorskie Centrum Opieki nad Kobietą i Dzieckiem - miejsce, gdzie mieszkańcy regionu znajdą kompleksową opiekę medyczną.

Oddany do użytku przebudowany pawilon jest kolejnym etapem powstawania centrum. W ub.r. wyremontowano i wyposażono Oddział Intensywnej Terapii Noworodka, Oddział Rehabilitacji Narządu Ruchu i Oddział Urologiczny. Wcześniej oddano do użytku także Pawilon 1 z blokiem porodowym i pracowniami: RTG, USG, mammografii i tomografii komputerowej i Centrum Leczenia Oparzeń dla Dzieci i Młodzieży.

Według planów, wszystkie etapy prac nad stworzeniem Zachodniopomorskiego Centrum Opieki nad Kobietą i Dzieckiem mają zakończyć się do końca 2014 r. Całkowity koszt powstania centrum może sięgnąć 150 mln zł.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.