PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe pielęgniarki zajmą się pacjentem w domu

  • PAP    8 lutego 2013 - 07:19
Nowe pielęgniarki zajmą się pacjentem w domu

Pacjentami w domach mają się opiekować nowe pielęgniarki. Chorzy i ich opiekunowie boją się zmian - informuje "Dziennik Polski".
Do sparaliżowanego męża pani Bogusławy Szydłowskiej z Krakowa, od 5 lat przychodziła Jolanta Kantor z zakładu pielęgniarskiego MARI-MED. Zakład jednak odpadł w zmaganiach o kontrakt z NFZ i teraz panem Andrzejem ma opiekować się inna osoba.

Zmiany budzą niepokój u pacjentów. "Nasza pielęgniarka jest specjalistką najwyższej klasy, całkowicie oddaną, zna mamę i jej potrzeby. Minie sporo czasu, nim nowa osoba połapie się w specyfice jej choroby" - mówi poirytowana Halina Kraj z Krowodrzy, córka ciężko chorej kobiety.

Pacjenci i ich opiekunowie będą pisać petycję do NFZ, by pozytywnie rozpatrzył odwołania "ich" zakładów opieki. Jedni nie godzą się na zmianę pielęgniarek. Inni obawiają się, że pielęgniarki z nowych zakładów nie pojawią się szybko i chorzy znajdą się w dramatycznej sytuacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • krzyciel, 2013-02-08 15:24:07

    A może wreszcie ktoś, kto podejmuje decyzje w kwestii opieki zdrowotnej dojrzałby do decyzji o odejściu od państwowego rozdzielnictwa środków na służbę zdrowia na rzecz prywatnych (aczkolwiek obowiązkowych) ubezpieczeń? Jakoś nawet całkiem nieźle to funkcjonuje w przypadku OFE, więc czemu nie miałob...y zadziałać w usługach medycznych? Wiadomo, że prywatne towarzystwa ubezpieczeniowe znacznie lepiej i racjonalniej gospodarują pieniędzmi, a przy tym bardzo uważnie oglądają każdą złotówkę, zanim ją wydadzą. To gwarantowałoby dużą skuteczność zebranych składek - z niewątpliwie większą niż obecnie dostępnością usług medycznych, nawet tych droższych.  rozwiń