PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe płace dla pielęgniarek

  • PAP    8 lutego 2010 - 11:23

Pielęgniarki i dyrekcja radomskiego szpitala w końcu się porozumieli.
Pielęgniarki z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, które groziły dyrekcji sądem w związku z niewypełnieniem porozumienia z 2008 roku, zgodziły się przyjąć nową propozycję płacową; dostaną rekompensaty i niewielkie podwyżki.

Jak poinformowała w poniedziałek szefowa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu Luiza Staszewska, pielęgniarki zgodziły na rekompensaty w wysokości 1200 zł za ubiegły rok w zamian za odstąpienie od pozostałych roszczeń. "Dostaną także podwyżkę w wysokości 100 zł do podstawy wynagrodzenia od stycznia br. i kolejną podwyżkę w tej samej kwocie od października 2010 roku" - zapowiedziała Staszewska.

Porozumienie z września 2008 roku, podpisane na zakończenie sporu zbiorowego, przewidywało m.in., że od lutego 2009 roku pielęgniarki miały otrzymywać 200 zł więcej do podstawy wynagrodzenia. W związku z trudną sytuacją finansową szpitala, dyrekcja nie wprowadziła jednak tych zmian.

Kilka miesięcy temu pielęgniarki zagroziły skierowaniem sprawy do sądu. Pełnomocnicy blisko 400 sióstr skierowali do dyrekcji szpitala tzw. wezwania przedsądowe. Każda z pielęgniarek domagała się wyrównania w wysokości 3 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.