Nowe pomieszczenia stołecznego szpitala

Blok operacyjny, oddział intensywnej opieki medycznej – to tylko niektóre pomieszczenia znajdujące się w rozbudowanym m.in. dzięki blisko 59 mln zł z Programu infrastruktura i środowisko skrzydle budynku Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie.
Nowe pomieszczenia stołecznego szpitala

Instytut jest wiodącą jednostką kliniczną i badawczą, prowadzącą działalność w zakresie chorób układu oddechowego, uczestniczącą w diagnostyce i leczeniu najtrudniejszych przypadków z całego kraju. Od 1993 r. jest ośrodkiem referencyjnym Światowej Organizacji Zdrowia w dziedzinie gruźlicy.

Projekt obejmował rozbudowę skrzydła budynku, w którym znajdować się będą także centralna sterylizatornia, oddział intensywnej terapii pulmonologiczno-kardiologicznej oraz pracownia badań endoskopowych. Sfinansowano także zakup niezbędnego wyposażenia obiektu, w tym aparatury medycznej.

Realizacja przedsięwzięcia wpłynie na poprawę dostępności i jakości diagnostyki oraz terapii chorób narządów klatki piersiowej, w tym specjalistycznych i wysokospecjalistycznych świadczeń zdrowotnych, Przełoży się to na wzrost wykrywalności chorób płuc we wczesnych ich stadiach.

Wartość całkowita przedsięwzięcia „Poprawa efektywności leczenia chorób płuc w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie" wynosi 69 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE