PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe pracownie w szpitalu św. Łukasza

  • JL    19 lipca 2010 - 09:46
Nowe pracownie w szpitalu św. Łukasza

Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie wzbogacił się o Pracownię Medycyny Nuklearnej i Pracownię Brachyterapii. Pozwolą one stosować nowe techniki w leczeniu chorób nowotworowych.
Pracownie służą głównie diagnozowaniu i leczeniu schorzeń onkologicznych i endokrynologicznych. Szpital św. Łukasza stał się drugim ośrodkiem w Małopolsce, umożliwiającym dostęp do metody precyzyjnego stosowania radioterapii, jaką jest brachyterapia.

– Otwarcie nowych pracowni jest niezwykle istotne z punktu widzenia dostępności do świadczeń zdrowotnych, skrócenia czasu oczekiwania na wysokospecjalistyczną diagnostykę i opiekę medyczną – mówił marszałek Marek Nawara.

Aby zapewnić pacjentom opiekę hospicyjną, małopolski sejmik na sesji 2 lipca zgodził się na oddanie nieruchomości w wieczyste użytkowanie Fundacji „Kromka Chleba”, która prowadzi przygotowania do stworzenia hospicjum stacjonarnego w Tarnowie. Zapowiedział również utworzenie Ośrodka Psychiatrii w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza.

Szpital św. Łukasza w Tarnowie to największa jednostka lecznictwa zamkniętego we wschodniej części Małopolski. Zajmuje drugie miejsce w województwie pod względem liczby łóżek. W 2009 r. hospitalizowanych było tutaj ponad 30 tys. osób, tj. ok. 5 proc. ogółu leczonych w szpitalach publicznych ogólnych w regionie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.