PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe sale we wrocławskim szpitalu

  • AT    12 października 2012 - 17:14
Nowe sale we wrocławskim szpitalu

O cztery nowe sale operacyjne wzbogacił się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, który mieści się we Wrocławiu przy ul. Kamieńskiego.
W poniedziałek, 15 października, o godz. 9:00 otwarty zostanie po modernizacji Blok Operacyjny szpitala.
Uroczystego otwarcia bloku dokona marszałek Rafał Jurkowlaniec wraz z dyrektorem szpitala prof. dr hab. Wojciechem Witkiewiczem.

Dodatkowo, w trakcie konferencji „Innowacyjność, nauka, praktyka” otwarta zostanie nowoczesna pracowania rezonansu magnetycznego oraz ośrodek chirurgii robotowej.

Remont bloku operacyjnego był możliwy dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Projekt zrealizowano w ramach Priorytetu VIII RPO WD na lata 2007-2013 „Modernizacja infrastruktury ochrony zdrowia na Dolnym Śląsku” Całkowita wartość projektu to 11 392 525,65 zł. Wkład Unii Europejskiej wyniósł 7 933 198,42 zł.

Cztery nowe sale wyposażone są m.in. w aparaty do znieczulania wraz z komputerami rejestrującymi i archiwizującymi parametry życiowe chorego.

Obiekty są w pełni zinformatyzowane, posiadają śluzy dla personelu wraz z węzłami sanitarnymi oraz pomieszczenia magazynowe.

Co roku wykonywanych jest tu ok. 4,5 tysiąca operacji. Są to głównie zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej, naczyniowej, transplantacyjne, urazowo-ortopedyczne, onkologiczne, endokrynologiczne oraz zabiegi laparoskopowe z ginekologii, urologii, chirurgii ogólnej, onkologii i neurologii.

Od dwóch lat na bloku operacyjnym pracuje robot chirurgiczny da Vinci Si. Dzięki modernizacji obiektu możliwa będzie poprawa warunków, poziomu i jakości świadczonych usług medycznych oraz polepszenie warunków pracy personelu.

Pracownię rezonansu magnetycznego współfinansowało Ministerstwo Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych.

Rezonans magnetyczny zakupiony przez szpital jest urządzeniem najwyższej klasy. Obecnie są tylko trzy takie aparaty w Polsce (Wrocław, Gdańsk, Gliwice) i jest to jedyne wyspecjalizowane oprogramowanie pozwalające diagnozować choroby cywilizacyjne, w tym nowotworowe i kardiologiczne w sposób zgodny  z najlepszymi standardami światowymi. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.