PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe skrzydło szpitala za ponad 25 mln zł

  • www.sztafeta.pl, (Agnieszka Kopacz)    29 lipca 2011 - 12:17
Nowe skrzydło szpitala za ponad 25 mln zł

Oddano do użytku nowy pawilon diagnostyczno-leczniczy Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku. Budowa trwała ponad cztery lata, a jej koszt przekroczył 25 mln zł.
Pierwsi pacjenci trafią tu już w sierpniu. Budowa nowego pawilonu Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku rozpoczęła się cztery lata temu.

Był to efekt między innymi zaleceń pokontrolnych z 2002 roku. Kompleksowa kontrola, którą wówczas przeprowadził sanepid wspólnie z inspekcją pracy i strażą pożarną skończyła się wydaniem 145 decyzji nakazujących przystosowanie szpitala do odpowiednich standardów.

Nowe skrzydło, w stanie surowym udało się wybudować do końca 2008 roku. Rok później, warszawski „Er-Bud” rozpoczął prace wykończeniowe. Wtedy też firma zobowiązała się, że zakończy inwestycję latem tego roku. I tak też się stało. 25 lipca oddano do użytku nowoczesny budynek niżańskiego szpitala.

– W unowocześnienie szpitala zainwestowaliśmy około 25 milionów złotych – mówi dyrektor placówki Stanisław Krasny. – Było to możliwe dzięki znaczącemu wsparciu środkami Unii Europejskiej kwotą 5 milionów złotych, środkami budżetu państwa kwotą 1,5 miliona złotych oraz powiatu niżańskiego kwotą około 9 milionów złotych. Pozostała kwota około 10 milionów złotych, to środki własne szpitala.

W nowym skrzydle szpitala miejsce znalazła się centralna izba przyjęć, oddział intensywnej terapii i centralna sterylizacja. Pierwsze piętro nowego budynku zajmują trzy nowocześnie wyposażone sale operacyjne oraz sala pooperacyjna. Kolejne dwie kondygnacje to sale łóżkowe chirurgiczne i ortopedyczne z komfortowymi salami chorych 2 i 3-osobowymi, z pełnym węzłem sanitarnym przy każdej z nich.

– Podczas budowy zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania, które pozwolą na utrzymanie najwyższych standardów sanitarno-epidemiologicznych. Nasz szpital spełnia wszystkie wymagania stawiane zarówno przez ministerstwo zdrowia, jak i przez Unię Europejską – mówi starosta niżański Gabriel Waliłko.

– Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że stworzyliśmy komfortowe warunki dla leczących się tu pacjentów oraz lekarzy i personelu – dodaje.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.