Nowe uzdrowisko w województwie warmińsko-mazurskim

Jak informuje Radio Gdańsk, rząd przyznał status uzdrowiska Fromborkowi (Warmińsko-Mazurskie) i dwóm przyległym wsiom: Bogdanom i Roninowi.
Nowe uzdrowisko w województwie warmińsko-mazurskim
Fot. keriluamox/Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

Są tu lecznicze wody termalne i doskonały klimat, więc miasto spełnia wyśrubowane normy uzdrowiskowe.

Burmistrz Fromborka Małgorzata Wrońska ma nadzieje, że dzięki sanatorium miasto odżyje, samorząd zarobi i nie będzie takich sytuacji jak sprzed lat, że w ramach oszczędności wyłączano uliczne latarnie.

Informuje, że samorząd przygotuje teren dla przyszłego inwestora, który będzie chciał zbudować we Fromborku zakłady lecznicze i podpisać kontrakt na usługi z NFZ. Trwają rozmowy z potencjalnymi inwestorami.

Frombork już dostał 4,5 mln zł na uzbrojenie terenów pod obiekty uzdrowiskowe. Pierwsi kuracjusza są spodziewani nawet na początku przyszłego roku. Będą tu leczone choroby ortopedyczno-urazowe, reumatologiczne, naczyń obwodowych i układu nerwowego. Oczywiście pod warunkiem wybudowania sanatorium, które ma powstać niedaleko odkrytego basenu.

Frombork to drugie po Gołdapi uzdrowisko na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Goldap i Frombork napewno gwarantuja czyste powietrze nie tak jak uzdrowisko Jelenia Gora Cieplice, gdzie normy sobie a jakosc wdychanego powietrza sobie - czy tak powinno byc?

xyz, 2015-01-21 20:55:52 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE