PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowoczesna aparatura i sprzęt medyczny dla wyszkowskiego szpitala

  • bad    2 sierpnia 2015 - 11:48
Nowoczesna aparatura i sprzęt medyczny dla wyszkowskiego szpitala

Zakup urządzeń medycznych do SPZZOZ w Wyszkowie. Fot. mazovia.pl

Dobra wiadomość dla pacjentów i kadry lekarskiej wyszkowskiego szpitala. Dzięki zakupowi nowoczesnej aparatury i sprzętu medycznego znacznie poprawi się szybkość i trafność stawianych diagnoz, co wpłynie na efekty leczenia.
Nowy sprzęt to większe bezpieczeństwo pacjentów i personelu. To także większa dostępność do nowoczesnych procedur medycznych i metod diagnostycznych. Zarząd Województwa Mazowieckiego zdecydował o przyznaniu wyszkowskiej placówce 603 tys. zł. Umowę w tej sprawie podpisały wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu Elżbieta Lanc oraz dyrektor SPZZOZ w Wyszkowie Cecylia Domżała.

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie to największy placówka lecznicza w powiecie. Rocznie hospitalizuje około 20 tys. pacjentów. Szpital pełni także kluczową rolę w ratowaniu ofiar wypadków drogowych.

Aby skutecznie leczyć chorych SPZZOZ postawił na diagnostykę. Prawidłowe rozpoznanie gwarantuje sukces leczenia, a pacjentowi pozwala określić liczbę niezbędnych wizyt.

Aparatura wykorzystująca nowoczesne technologie

Dzięki unijnym środkom do szpitala trafią nowoczesne urządzenia diagnostyczne, a także sprzęt i aparatura medyczna, wykorzystywana w leczeniu oraz w trakcie zabiegów operacyjnych. Będą to m.in.: kardiomonitor noworodkowy, polomierz kinetyczny, holter ciśnieniowy, holter EKG, myjki endoskopowe, ssak elektryczny, aparat do terapii polem magnetycznym, wózki do transportu chorych, aparat nerkozastępczy, inkubator, respirator Vela Plus, pompy strzykawkowe, kardiotokograf z opcją ciąży bliźniaczej.

Zakupione będzie również urządzenie do suchego rozmrażania, kardiotokografy, aparaty okulistyczne i do fizjoterapii, a także myjki gwarantujące bezpieczeństwo sanitarne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.