PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowoczesna diagnostyka w Centrum Onkologii

  • GK    7 kwietnia 2011 - 10:23
Nowoczesna diagnostyka w Centrum Onkologii

Kolejna inwestycja w bydgoskim Centrum Onkologii dobiegła końca. W szpitalu zmodernizowano zakład diagnostyki laboratoryjnej.
Jego remont i umeblowanie sfinansowała spółka samorządu województwa Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne. Otwarcie odnowionego zakładu odbędzie się 7 kwietnia.

Działający w strukturze Centrum Onkologii zakład diagnostyki laboratoryjnej był wyposażony w nowoczesny sprzęt, jednak pomieszczenia wymagały gruntownego remontu.

W ramach modernizacji jednostki zakupiono też nowe meble. W zakładzie wykonuje się wiele istotnych dla pacjentów badań, między innymi w zakresie hematologii wraz z oceną morfologii szpiku kostnego czy oznaczenie markerów nowotworowych.

Odnowienie zakładu diagnostyki laboratoryjnej to jedynie część inwestycji, prowadzonych przez spółkę Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne dzięki pożyczce pozyskanej z Europejskiego Banku Inwestycyjnego i środkom z budżetu województwa.

W jej ramach w Centrum Onkologii w Bydgoszczy niezbędnej modernizacji zostaną też poddane oddziały łóżkowe. Na potrzeby chorych i dochodzących do zdrowia pacjentów w centrum powstanie również park aktywnej rehabilitacji i sportu, częściowo pod dachem, częściowo na świeżym powietrzu.

Koszt wszystkich inwestycji w Centrum Onkologii to blisko 95 milionów złotych. Prace w Centrum Onkologii będą częścią medycznego pakietu stulecia, czyli programu dużych inwestycji modernizacyjnych, realizowanych dzięki pomocy Europejskiego Banku Inwestycyjnego w szpitalach wojewódzkich w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku i Świeciu.
 
 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.