PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowoczesne oddziały w szpitalu dziecięcym

  • PAP    27 października 2011 - 17:32

Wyremontowany pawilon szpitalny, w którym znajdują się: Oddział Urologii i Oddział Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka otwarto w czwartek w szpitalu dziecięcym w szczecińskiej dzielnicy Zdroje.
Jak powiedział dyr. szpitala Andrzej Niedzielski, zakupiono najnowocześniejszy sprzęt do ratowania życia i zdrowia. "Oddział jest jednym z najnowocześniejszych w woj. zachodniopomorskim" - dodał.

Jak mówił ordynator nowego oddziału noworodków Jacek Patalan, oddział wzbogacił się m. in. o komorę laminarną służącą do bezpiecznego przygotowania leków i pożywienia pozajelitowego, a także aparat do pomiarów parametrów krytycznych, który pozwala zrobić szereg badań i uzyskać wyniki już w 3 minuty od pobrania krwi. Do badań wystarczy kilka kropel krwi.

Nowy sprzęt na oddziale urologii to m. in. laser diodowy do usuwania prostaty, który pozwala w sposób nieinwazyjny usunąć rozrost gruczołu krokowego (to pierwszy taki laser w placówce publicznej w Zachodniopomorskiem) i laser holmowy do kruszenia kamieni nieinwazyjnie.

Woj. zachodniopomorskie jest jednym z nielicznych, które nie ma jeszcze dużego szpitala dziecięcego. Szpital w Zdrojach ma stać się taką placówką, w której mieszkańcy regionu znajdą kompleksową opiekę medyczną.

W marcu br. w szczecińskim szpitalu oddano do użytku Centrum Leczenia Oparzeń dla Dzieci i Młodzieży w spełniające światowe standardy. Oddział ma cztery łóżka zwykłe i dwa łóżka intensywnego nadzoru.

Wartość inwestycji to ok. 7 mln zł.; jej koszt poniosło: województwo zachodniopomorskie, Miasto Szczecin i szpital w Zdrojach. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.