PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowoczesne standardy w łódzkiej klinice

  • UMWŁ/ KB    28 września 2010 - 16:15
Nowoczesne standardy w łódzkiej klinice

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi wzbogacił się o nową Klinikę Chirurgii Klatki Piersiowej, Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.
- Oddajemy do użytku nowe miejsce do opieki medycznej o standardzie europejskim. Cieszę się, że klinika powstała właśnie w Łodzi i będzie służyć mieszkańcom naszego regionu – powiedział podczas otwarcia Marszałek Fisiak.

Po modernizacji klinika może przyjąć jednocześnie 39 pacjentów, którzy będą przebywać w 14 przestronnych, w większości dwuosobowych salach z łazienkami. Są również nowoczesne sale: zabiegowa, opatrunków septycznych oraz 6-łóżkowa sala pooperacyjna z klimatyzacją i systemem monitorowania parametrów życiowych każdego pacjenta. Klinikę wyposażono też m.in. w instalację gazów medycznych z panelami na każdej sali chorych, sygnalizację alarmu pożarowego i wentylację oddymiającą.

Koszt inwestycji to 3 mln zł, z czego milion zł na zabezpieczenie medyczne weteranów i kombatantów RP oraz na wyposażenie przekazał urząd marszałkowski w Łodzi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.