PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowoczesny sprzęt dla łódzkiego szpitala

  • PAP    13 lutego 2012 - 17:04
Nowoczesny sprzęt dla łódzkiego szpitala

Nowoczesny kardiomonitor otrzymał w poniedziałek Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Sprzęt, wartości 28 tys. zł, został ufundowany przez inwestorów i partnerów Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
Kardiomonitor będzie służył pacjentom kliniki kardiochirurgii.

Pieniądze na zakup sprzętu zebrane zostały w ramach akcji Strefa Dzieciom, która od 14 lat organizowana jest przez ŁSSE i łódzką Caritas. Część pieniędzy przeznaczono wcześniej na zorganizowanie w grudniu spotkania dla tysiąca dzieci z regionu łódzkiego w Teatrze Muzycznym. Maluchy obejrzały spektakl "Smurfowisko, czyli Gargamel złapany", i otrzymały gwiazdkowe paczki.

Prezes ŁSSE w Łodzi Tomasz Sadzyński przypomniał, że przed rokiem dzięki podobnej zbiórce sprzęt otrzymał oddział preadopcyjny w szpitalu im. Rydygiera. - W tym roku oddział kardiochirurgii w szpitalu im. Matki Polki - dodał.

Zastępca kierownika kliniki kardiochirurgii dr Paweł Dryżek zwrócił uwagę, że kardiomonitor jest piętnastym tego typu aparatem, który ma klinika. Ale - jak mówił - takiego sprzętu nigdy nie jest za dużo, bo jeden kardiomonitor służy jednemu pacjentowi w trakcie jego pobytu w szpitalu. Monitoruje on pracę serca, a także oddech i ciśnienie. - Rocznie szpital ma ponad 1,5 tys. pacjentów, którzy z tego sprzętu korzystają - dodał. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.