PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowoczesny sprzęt w szpitalu pediatrycznym

  • PAP    1 czerwca 2010 - 17:11

Bezpieczniejsze i skuteczniejsze leczenie wad serca u dzieci – szczególnie tych skomplikowanych – umożliwia nowoczesna aparatura do angiografii, o którą wzbogaciło się Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.
W Dniu Dziecka otwarto tam pracownię hemodynamiki i radiologii zabiegowej z aparatem do angiografii, czyli obrazowania naczyń krwionośnych.

– Dzieci uzyskają dostęp do najwyższej klasy opieki nad nimi, możliwe będzie nie tylko zdiagnozowanie bardzo złożonych i skomplikowanych wad wrodzonych serca, ale również wykonywanie zabiegów leczniczych – powiedział kierownik Kliniki Kardiologii prof. Lesław Szydłowski.

Aparatura służy nie tylko do badania serca, ale również całego układu krążenia. Może być też stosowana w nefrologii czy neurochirurgii.

Koszt zakupu aparatury i adaptacji pomieszczeń, w których się znajduje, wyniósł ponad 5 mln zł. Inwestycję w 80 proc. sfinansowało Ministerstwo Zdrowia, pozostałą część pokryto z budżetu placówki.

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka to jeden z największych szpitali pediatrycznych w Polsce. W ubiegłym roku hospitalizowano w nim blisko 18 tys. młodych pacjentów i udzielono ponad 86 tys. porad specjalistycznych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.