PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowogardzki szpital będzie rozbudowany

  • www.nowogard.pl/GK    22 kwietnia 2011 - 11:46
Nowogardzki szpital będzie rozbudowany

Burmistrz Robert Czapla podpisał umowę na rozbudowę nowogardzkiego szpitala. Prace mają się rozpocząć 10 maja 2011 r., a zakończyć 19 maja 2013 r.
Przetarg na inwestycję wygrała firma Skanska. Zaproponowała kwotę ponad 18,9 mln zł. W przetargu tym, pierwszy raz, gmina Nowogard zastosowała dogrywkę w postaci aukcji elektronicznej. Pozwoliło to na uzyskanie ofert niższych, od złożonych w I etapie przetargu, o 450 tys. zł.

Ogłoszenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, poprzedzone zostało opracowaniem nowej dokumentacji projektowej.

Nowy projekt zakłada przekształcenie nowego budynku (w stanie surowym) i budynku istniejącego (użytkowanego) w jeden obiekt połączony łącznikiem.

Zaproponowane rozwiązania projektowe zakładają w kompleksie przebudowywanego obiektu umieszczenie w nowym budynku w piwnicach pomieszczeń technicznych, szatni i sterylizatorni.

Parter nowego budynku został przeznaczony na oddział anestezjologii i intensywnej terapii, na I piętrze będzie oddział chirurgiczny z blokiem operacyjnym, II piętro zajmie oddział ginekologiczny i noworodkowy, na III piętrze zostały zlokalizowane pomieszczenia administracyjne.

W istniejącym, użytkowanym obecnie, budynku pozostanie izba przyjęć wraz z gabinetami diagnostycznymi i pracownią endoskopową.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.