Nowotarski szpital ogranicza przyjęcia pacjentów

Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu, największa lecznica w regionie, ograniczy do końca roku planowe przyjęcia na większość oddziałów, aby nie generować tzw. nadwykonań. Szpital jest zadłużony na ok. 50 mln zł.
Nowotarski szpital ogranicza przyjęcia pacjentów

"Przyjęcia zostaną ograniczone przede wszystkim na oddziałach ortopedii i neurochirurgii" - powiedział w środę dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego Marek Wierzba.

Dodał, że szpital musi ograniczyć planowe przyjęcia ze względu na zbyt niski kontrakt z NFZ. Według dyrekcji, od początku roku do końca września szpital zrealizował nadwykonania za ok. 6 mln zł.

"Podczas negocjacji z NFZ dowiedzieliśmy się, że na wypłatę pieniędzy za tegoroczne nadwykonania będą bardzo małe szanse" - powiedział Wierzba.

We wtorek nowotarski szpital podpisał porozumienie z NFZ, które zamyka proces dochodzenia należności za ubiegłoroczne nadwykonania. Szpital wycenił je na ponad 13 mln zł, w tym 9 mln zł za zabiegi ratujące życie. Według porozumienia zawartego we wtorek z NFZ, szpital otrzyma 6 mln zł co stanowi zaledwie 45 proc. żądanej kwoty.

Szpital powiatowy w Nowym Targu dysponuje ok. 450 łóżkami na 11 oddziałach i zatrudnia ponad tysiąc osób. Roczny budżet nowotarskiego szpitala wynosi ok. 100 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE