PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowotarski szpital ogranicza przyjęcia pacjentów

  • PAP    13 października 2010 - 15:22
Nowotarski szpital ogranicza przyjęcia pacjentów

Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu, największa lecznica w regionie, ograniczy do końca roku planowe przyjęcia na większość oddziałów, aby nie generować tzw. nadwykonań. Szpital jest zadłużony na ok. 50 mln zł.
"Przyjęcia zostaną ograniczone przede wszystkim na oddziałach ortopedii i neurochirurgii" - powiedział w środę dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego Marek Wierzba.

Dodał, że szpital musi ograniczyć planowe przyjęcia ze względu na zbyt niski kontrakt z NFZ. Według dyrekcji, od początku roku do końca września szpital zrealizował nadwykonania za ok. 6 mln zł.

"Podczas negocjacji z NFZ dowiedzieliśmy się, że na wypłatę pieniędzy za tegoroczne nadwykonania będą bardzo małe szanse" - powiedział Wierzba.

We wtorek nowotarski szpital podpisał porozumienie z NFZ, które zamyka proces dochodzenia należności za ubiegłoroczne nadwykonania. Szpital wycenił je na ponad 13 mln zł, w tym 9 mln zł za zabiegi ratujące życie. Według porozumienia zawartego we wtorek z NFZ, szpital otrzyma 6 mln zł co stanowi zaledwie 45 proc. żądanej kwoty.

Szpital powiatowy w Nowym Targu dysponuje ok. 450 łóżkami na 11 oddziałach i zatrudnia ponad tysiąc osób. Roczny budżet nowotarskiego szpitala wynosi ok. 100 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.