PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy blok operacyjny gotowy na Euro 2012

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Trójmiasto    9 listopada 2011 - 07:37
Nowy blok operacyjny gotowy na Euro 2012

Nowy blok operacyjny z 10 salami i nowoczesny oddział intensywnej terapii w Pomorskim Centrum Traumatologii – jednym z trzech strategicznych szpitali na Euro 2012 – będzie gotowy do maja przyszłego roku.
Pomorskie Centrum Traumatologii to szpital wyznaczony na czas piłkarskich mistrzostw do zabezpieczenia pacjentów ze strefy kibica i całego obszaru Głównego Miasta – pisze „Gazeta Wyborcza Trójmiasto”.

Nie tylko zbliżające się Euro, ale przede wszystkim złe warunki techniczne sprawiły, że szpital buduje i modernizuje dwa budynki. Z powodu utraty płynności finansowej firmy, która podjęła się prac budowlanych, przesuwały się kolejne terminy zakończenia remontu.

Nowa część Pomorskiego Centrum Traumatologii powinna zostać uruchomiona najpóźniej w maju przyszłego roku. Na 10 czerwca zaplanowany jest na PGE Arenie pierwszy mecz w ramach rozgrywek Euro 2012.

Dokończenie budowy będzie kosztowało prawie 21 mln zł, pieniądze wykonawcom przekaże zarząd woj. pomorskiego – podaje „Gazeta Wyborcza Trójmiasto”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.