PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy blok operacyjny w Kielcach

  • PAP    19 czerwca 2012 - 12:49
Nowy blok operacyjny w Kielcach

Nowy blok operacyjny otwarto we wtorek w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Kielcach. Inwestycja powstała dzięki unijnemu dofinansowaniu.
Jak poinformował dziennikarzy dyrektor lecznicy Rafał Szpak, blok operacyjny powstał w miejscu starej kuchni. Znajdują się w nim dwie, niezależne sale operacyjne, centralna sterylizatornia i zaplecze. W ramach projektu zakupiono także niezbędne wyposażenie.

Jak poinformowała rzeczniczka starosty kieleckiego Agata Niebudek-Śmiech, całkowity koszt przedsięwzięcia to 7 mln 450 tys. zł. 4 mln zł wyniosło dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego; 2,5 mln zł pochodziło z budżetu powiatu kieleckiego, a pozostała kwota z budżetu szpitala.

Budowa nowoczesnego bloku operacyjnego rozpoczęła się w 2010 roku. Dyrektor zapowiedział, że pierwsze zabiegi w nowych salach powinny odbyć się na początku lipca.

Dotychczas szpital miał jedną salę operacyjną, w której rocznie odbywało się tysiąc zabiegów. Teraz możliwości będą większe; lecznica zatrudniła już nowych lekarzy.

W szpitalu przeprowadzane są wszystkie rodzaje zabiegów ginekologicznych. Szpak powiedział dziennikarzom, że w planach jest rozszerzenie zakresu wykonywanych operacji o zabiegi na gruczole piersiowym.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.