Nowy dojazd do krakowskiego szpitala z opóźnieniem

  • Kraków.Nasze Miasto/Rynek Zdrowia
  • 28-09-2015
  • drukuj
Radni Krakowa chcą, by władze miasta znalazły pieniądze na wybudowanie nowego dojazdu do szpitala Jana Pawła II. Pozwoli to na skrócenie czasu dojazdu karetek.
Nowy dojazd do krakowskiego szpitala z opóźnieniem
fot.PTWP

Teraz karetka, jadąc do szpitalnego oddziału ratunkowego, musi kluczyć między osiedlowymi drogami. Koncepcję nowego zjazdu ma już przygotowaną Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Zgodnie z nią droga miałaby odchodzić od ulicy Opolskiej i prowadzić pod drzwi SOR-u.

O ten zjazd kierowcy karetek apelują od lat. Tymczasem, choć plan budowy nowego zjazdu jest gotowy, to z rozpoczęciem prac zwlekają urzędnicy. Chcą, by nowa droga powstała dopiero wraz z budową linii tramwaju na Górkę Narodową.

Obawiają się, że jeśli miałby powstać osobny wjazd, nieskoordynowany z budową trasy tramwaju, mogłoby się okazać, że przy budowie nowej linii musiałby zostać on zburzony i powstać na nowo.

Tymczasem przetarg na zaprojektowanie trasy tramwajowej urzędnicy ogłoszą dopiero w przyszłym roku. Jeśli nie będzie przeszkód, zakończenie budowy planowane jest na koniec 2017 roku.

Zdaniem radnych miejskich to zbyt długi czas oczekiwania. Przegłosowali oni uchwałę apelującą do prezydenta Jacka Majchrowskiego. Zgodnie z nią do końca września ma on przygotować specjalne dokumenty, które zagwarantują pieniądze na budowę drogi już w przyszłym roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE