Nowy dyrektor szpitala

Zarząd Województwa Pomorskiego wybrał nowego dyrektora Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim. Poprzedni szef placówki został zwolniony po ujawnieniu przypadków psychicznego i fizycznego znęcania się nad pacjentami.
Nowy dyrektor szpitala
Nowy dyrektor, Jacek Bielan, zacznie pełnić swoje stanowisko od wtorku. Został wybrany w drodze konkursu. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku (I i II stopień specjalizacji z zakresu chorób wewnętrznych). Od 2009 r. prowadził indywidualną praktykę lekarską w Starogardzie Gdańskim, pracował też jako lekarz w miejscowym Areszcie Śledczym.

Jak ujawniły kontrole przeprowadzone w szpitalu, m.in. przez konsultanta wojewódzkiego ds. psychiatrii, Rzecznika Praw Dziecka oraz dyrekcję placówki, na Oddziale Psychiatrii Sądowej o Wzmocnionym Zabezpieczeniu dla Nieletnich starogardzkiej placówki wobec pacjentów stosowana była przemoc fizyczna i psychiczna - byli kopani, szarpani, stosowano wobec nich szantaż, poniżano ich i ośmieszano.

Po ujawnieniu sprawy odwołany został dyrektor szpitala, ordynator oraz trzech innych pracowników personelu z oddziału, na którym dochodziło do nadużyć. Śledztwo ws. psychicznego i fizycznego znęcania się nad pacjentami wszczęła Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Oddział Psychiatrii Sądowej o Wzmocnionym Zabezpieczeniu dla Nieletnich w szpitalu w Starogardzie Gdańskim powstał około dwóch lat temu. Przebywa tam, na mocy postanowienia sądu, do 24 pacjentów - dziewcząt i chłopców w wieku od 13 do 18 lat. Są to pacjenci z zaburzeniami psychicznymi lub emocjonalnymi. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Bez opieki medycznej nie ma zycia ! To wszystko !

pacjent, 2011-03-07 23:43:47 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE