PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy kierunek studiów w Wałbrzychu odpowiedzią na odpływ pielęgniarek

  • PulsHR    13 września 2017 - 13:11
Nowy kierunek studiów w Wałbrzychu odpowiedzią na odpływ pielęgniarek
Z danych Centralnego Rejestru Pielęgniarek i Położnych w Wałbrzychu wynika, że pielęgniarek i położnych do 35. roku życia jest zaledwie ok. 170 (fot.pixabay)

Dolnośląscy pracodawcy i lokalna uczelnia z błogosławieństwem władz miasta zainicjowały cykl spotkań dotyczących zapotrzebowania na personel medyczny i jego kształcenia zgodnie z potrzebami rynku pracy. Efekt? Nowy kierunek studiów i gwarancje zatrudnienia w Wałbrzychu.
Z danych Centralnego Rejestru Pielęgniarek i Położnych w Wałbrzychu wynika, że pielęgniarek i położnych do 35. roku życia jest zaledwie ok. 170, a tych powyżej 35. roku życia powyżej 5. tysięcy.

Dolnośląscy Pracodawcy – regionalny związek pracodawców Konfederacji Lewiatan oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, zainicjowali cykl spotkań dotyczących zapotrzebowania na personel medyczny i jego kształcenia zgodnie z potrzebami rynku pracy.

Efektem spotkań jest wzmocnienie współpracy wałbrzyskiej uczelni z pracodawcami. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu uruchomiła od roku akademickiego 2016/2017 nowy kierunek - Pielęgniarstwo, na studiach licencjackich. Kształcenie na pierwszym roku studiów rozpoczęło 60 studentów. Z inicjatywą utworzenia kierunku wystąpili Dolnośląscy Pracodawcy wraz z podmiotami medycznymi z regionu i prezydentem Wałbrzycha Romanem Szełemejem.

Cały artykuł w PulsHR.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.