PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy kompleks onkologiczny w Poznaniu

  • PAP    5 października 2011 - 11:10
Nowy kompleks onkologiczny w Poznaniu

Nowy kompleks onkologiczny otwarto w środę w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
W szpitalu na pacjentów oddziałów onkologicznych czeka ponad 100 łóżek. W czterokondygnacyjnym obiekcie o łącznej powierzchni ponad 4,6 tys. m kw. znalazły się oddziały chemioterapii, ginekologii onkologicznej, chirurgii onkologicznej, anestezjologii i intensywnej terapii, a także blok operacyjny i poradnie specjalistyczne.

Inwestycja mająca na celu stworzenie nowoczesnego, uniwersyteckiego kompleksu onkologicznego w ramach szpitala klinicznego oraz Uniwersytetu Medycznego prowadzona była od 2007 roku.

„Do tej pory nasze kliniki onkologii mieściły się w innym miejscu, w wynajmowanych obiektach, gdzie były złe warunki i do leczenia, i do uczenia studentów. To jest budynek dobudowany do drugiej części szpitala, gdzie już funkcjonuje klinika hematologii i przeszczepu szpiku” – powiedział rektor Akademii Medycznej w Poznaniu prof. Jacek Wysocki.

Jak dodał, na miejscu na pacjentów czekają dwuosobowe i trzyosobowe sale z łazienkami i bardzo nowoczesny blok operacyjny. Szpital planuje dalszą rozbudowę obiektu i m.in. stworzenie wielopoziomowego parkingu dla pracowników i pacjentów.

W otwarciu obiektu wziął udział marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna. „Jesteśmy przyzwyczajeni do narzekania, do tego, że brakuje pieniędzy w ochronie zdrowia, by była ona bardziej doinwestowana, jeszcze lepiej płatna i bardziej dbająca o pacjentów. Do tego potrzebna jest współpraca. W tym przypadku mamy taki przykład dobrej współpracy Uniwersytetu Medycznego, budżetu państwa, budżetu marszałka województwa i sensownego wykorzystania środków europejskich” – powiedział.

W minionym roku na oddziałach onkologicznych szpitala hospitalizowanych było ponad 11 tys. osób. Liczba porad ambulatoryjnych w ramach poradni onkologicznych wyniosła w tym czasie ponad 20 tys.

Budowa obiektu szpitalnego kosztowała ponad 35 mln zł, z czego ze środków resortu zdrowia pochodzi ponad 32 mln zł. Koszt poradni specjalistycznych zbudowanych nakładem szpitala opiewa na kwotę ponad 7,1 mln zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.